Wymarzony debiut Zlatana, wysoka wygrana „Czerwonych Diabłów”

Paweł Smyk

Po słabej pierwszej połowie Manchester United pokazał siłę w drugiej odsłonie, aplikując rywalom cztery gole i ostatecznie wygrywając 5:2 w towarzyskim spotkaniu z Galatasaray.

Pierwsza część zaczęła się – idąc w myśl zasady Alfreda Hitchcocka – od prawdziwego trzęsienia ziemi. Zlatan Ibrahimović już w 3. minucie swojego debiutu uderzył nożycami tuż przy słupku. Początek spotkania należał do podopiecznych Jose Mourinho, którzy przejęli kontrolę nad jego przebiegiem i żywo prowadzili kolejne ataki.

Co tak ładnie się zaczęło, równie szybko dobiegło końca, bowiem w 22. minucie Turcy doprowadzili do wyrównania za sprawą Sinana Gumusa, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego. Gra „Czerwonych Diabłów” z minuty na minutę wyglądała gorzej. W 40. minucie strzelec bramki dla Galatasaray rozegrał przed polem karnym Davida De Gei na jeden kontakt z Brumą, a Portugalczyk technicznym uderzeniem nie dał szans hiszpańskiemu golkiperowi.

Przywołane w pierwszym akapicie słowa Hitchcocka okazały się prorocze, bowiem w drugiej odsłonie byliśmy świadkami efektownego show w wykonaniu przyjezdnych z Old Trafford, którzy zaaplikowali rywalom cztery trafienia. W 55. minucie beznadziejny w pierwszej połowie Wayne Rooney doskonale wykończył dwójkową akcję Marcusa Rashforda i Antonio Valencii, a 180 sekund później świętował już drugiego gola. W polu karnym Turków wiatru narobił wspomniany Rashford, który został ścięty przez Muslerę. „Jedenastkę” skutecznie egzekwował kapitan drużyny.

Kilka minut później już było 4:2, kiedy to Antonio Valencia zaliczył trzecią asystę w tym spotkaniu, tym razem przy skutecznej główce Marouane’a Fellainiego. W 68. minucie ewidentnie pod wpływem pobudzających narkotyków pojawił się na boisku Juan Mata, który na szwedzkim boisku hasał jak młoda kózka. Na kwadrans przed końcem meczu po efektownie rozpoczętej akcji sam ją również wykończył ładnym trafieniem, który postawił kropkę nad i dobrej dyspozycji całego zespołu.

Manchester United – Galatasaray 5:2 (1:2)
Bramki: Ibrahimović 4′, Rooney 55′ 58′ (k.), Fellaini 62′, Mata 74′ – Gumus 22′, Bruma 40′.

Man Utd: De Gea – Valencia, Blind, Bailly, Shaw – Schneiderlin, Herrera – Mchitarjan, Rooney, Martial – Ibrahimović.

Galatasaray: Muslera – Linnes, Chedjou, Hakan, Carole, Selcuk, Dzemaili, Yasin, Sneijder, Bruma, Sinan.