Wypożyczenia: asysta Pereiry, kontuzja Januzaja

Błażej Duda

Wypożyczony do Sunderlandu Adnan Januzaj musi liczyć się z nawet sześcioma tygodniami przerwy w związku z kontuzją kostki, jakiej doznał w spotkaniu z Crystal Palace.

Belgijski pomocnik jest pewnym punktem w składzie Sunderlandu prowadzonego przez Davida Moyesa, jednak nie miał zbyt wielu powodów do uśmiechu ze względu na fatalną formę „Czarnych Kotów”. W meczu z Crystal Palace Sunderland dał sobie wyrwać remis w doliczonym czasie, zaś Adnan Januzaj w 86. minucie schodził z boiska z urazem kostki.

Prześwietlenie wykonane we wtorek potwierdziło podejrzenie uszkodzenia więzadeł w stawie skokowym i najprawdopodobniej pomocnik wróci do gry dopiero w listopadzie.

Formą zespołu może się martwić również Andreas Pereira, którego Granada okupuje strefę spadkową i przegrała na wyjeździe z Alaves 3:1. Od czasu debiutu w roli rezerwowego w meczu z Las Palmas, Pereira nie opuszcza jednak pierwszej jedenastki, a przeciwko Alaves zaprezentował doskonałe dośrodkowanie zamienione na bramkę honorową.