LE: Zwycięstwo Man Utd, gol van Persiego

Paweł Smyk

Manchester United rozgromił aż 4:1 ekipę Fenerbahce w trzecim spotkaniu fazy grupowej Ligi Europy. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Paul Pogba, a po jednym trafieniu dołożyli Anthony Martial i Jesse Lingard. Honorowego gola dla gości zdobył były zawodnik Man Utd, Robin van Persie. Dzięki wysokiemu zwycięstwu „Czerwone Diabły” zajmują obecnie pierwsze miejsce w tabeli grupy A.

Po 20 minutach gry nic nie wskazywało na to, że mecz zakończy się tak wysokim rezultatem, a jeszcze przed przerwą będzie wszystko jasne. Początek delikatnie mówiąc nie porywał, tempo było ospałe, a sytuacji bramkowych jak na lekarstwo.

W 30. minucie fenomenalne długie podanie z własnej połowy posłał w pole karne rywala Michael Carrick. Tam doskonale przyjął piłkę Juan Mata, który został ścięty równo z trawą. Do futbolówki ustawionej na 11 metrze podszedł Paul Pogba i pewnie wykorzystał swoją szansę.

180 sekund później „Czerwone Diabły” cieszyły się już z drugiego gola. Tym razem w rolę podającego wcielił się Mata, a w polu karnym przyjął i został podcięty Anthony Martial. Poszkodowany sam zdecydował się wymierzyć sprawiedliwość i również nie pomylił się z jedenastu metrów.

Tuż przed gwizdkiem oznaczającym zejście do szatni na przerwę główne kreacje odegrali Wayne Rooney – który przechwycił fatalne wyjście z własnej połowy przeciwników i dograł w pole karne, Jesse Lingard – odnajdując podaniem nadbiegającego Paula Pogbę, i w końcu Francuz we własnej osobie, cudownie przymierzając z dystansu.

Jesse Lingard najwidoczniej zazdrościł takiego uderzenia koledze z zespołu, bo tuż po wznowieniu gry po przerwie sam spróbował strzału zza pola karnego, który odnalazł drogę do siatki.

Po tak wysokim prowadzeniu „Czerwone Diabły” nie forsowały już tak tempa, jak w pierwszej odsłonie, powoli myślami będąc już przy ligowym starciu z Chelsea. Miłym akcentem dla wszystkich zgromadzonych na Old Trafford okazało się trafienie… rywala, którym okazał się być powracający do „Teatru Marzeń”, Robin van Persie. Holender wykorzystał podanie ze skrzydła i ustrzelił honorowe trafienie dla swojego zespołu, za co otrzymał brawa od niemal każdego bez wyjątku, włączając w to kibiców gospodarzy.

Manchester United – Fenerbahce SK 4:1 (3:0)
Bramki: Pogba 31′ (k.) 45′, Martial 34′ (k.), Lingard 48′ – van Persie 83′.

Man Utd: De Gea – Darmian, Smalling (Rojo 46′) , Bailly, Shaw – Carrick, Pogba (Fosu-Mensah 75′) – Mata, Rooney, Lingard (Depay 66′) – Martial.
Niewykorzystane zmiany: Romero, Fellaini, Ibrahimović, Rashford.

Fenerbahce: Demirel – Sener, Skrtel, Kjaer (Emenike 46′), Kaldirim – Souza, Topal, Neustadter – Potuk, Volkan Sen (Koybasi 69′), van Persie.
Niewykorzystane zmiany: Fabiano, Koca, Civelek, Stoch.