EFL Cup: Manchester United z przytupem awansował do półfinału

Paweł Smyk

Manchester United z nawiązką odreagował po zaledwie zremisowanym starciu ligowym z West Hamem i tym razem w ćwierćfinale Pucharu Ligi Angielskiej wysoko wygrał 4:1.

Dla odmiany w porównaniu do ostatniego meczu z „Młotami”, to gospodarze wyszli na prowadzenie już w drugiej minucie. Wayne Rooney świetnie wypatrzył Henricha Mchitarjana, który piętą odegrał do Zlatana Ibrahimovicia, tym samym tworząc mu sporo wolnej przestrzeni w polu karnym. Szwed nie mógł tego nie wykorzystać i zgodnie z przewidywaniami ustrzelił gola.

W 34. minucie fani „Czerwonych Diabłów” zaczęli łapać się za głowę, gorączkowo zastanawiając się, kiedy w końcu skończy się Dzień Świstaka. W ich wyobrażeniu wygląda on tak, że drużyna gra świetnie, ale jedna akcja rywali mimo tego przynosi im wyrównanie. W tym sezonie byliśmy tego świadkami kilkakrotnie i tak się stało i teraz – David De Gea wypluł przed siebie uderzenie z dystansu Dimitriego Payeta, a do futbolówki pierwszy dopadł Ashley Fletcher trafiając do siatki.

Tuż po zmianie stron przyszedł upragniony gol. Mchitarjan otrzymał fenomenalną piłkę od Antonio Valencii, dzięki czemu miał dużo miejsca tuż przed polem karnym i mógł dokładnie zagrać do kolegi z zespołu, którym okazał się być Anthony Martial. Francuz swoje drugie trafienie świętował już 13 minut później, kiedy to zagrywał do niego ze skrzydła przed bramkę Valencia.

Wynik w doliczonym czasie ustalił ten, który to wszystko rozpoczął. Wprowadzony chwilę wcześniej Bastian Schweinsteiger zagrał do Andera Herrery, który ochoczo powalczył o dogodną pozycję i zdołał zagrać na 5. metr do Zlatana Ibrahimovicia. Szwed wpakował tym samym najprostszego gola w barwach „Czerwonych Diabłów”.

Manchester United – West Ham United 4:1 (1:1)
Bramki: Ibrahimović 2′, 90+3′, Martial 48′, 62′ – A. Fletcher 35′

Man Utd: De Gea – Valencia, Rojo, Jones, Shaw (Blind 46′) – Carrick, Herrera – Mchitarjan (Rashford 90′), Rooney, Martial (Schweinsteiger 87′) – Ibrahimović.
Niewykorzystane zmiany: Romero, Schneiderlin, Lingard, Mata.

West Ham: Adrian – Kouyate, Reid, Ogbonna – Antonio (58′ Lanzini), Obiang, Fernandes, Cresswell (45′ Masuaku) – Feghouli, Payet (76′ Zaza), A. Fletcher.
Niewykorzystane zmiany: Randolph, Collins, Nordtveit, Noble.