Akademia

U-19: triumf młodych „Czerwonych Diabłów” w Sparkasse & VGH Cup

manutd.com

Zespół Manchesteru United do lat 19 zdobył puchar Sparkasse & VGH Cup. Podopieczni Kierana McKenny odnieśli końcowe zwycięstwo w 5-osobowych, futsalowych rozgrywkach, mimo że w ich połowie stracili bramkarza Iliasa Mouthę-Sebtaouiego z powodu kontuzji.

Uraz golkipera oznaczał, że między słupki musieli wejść Angel Gomes i Callum Whelan, nominalni pomocnicy. Whelan został bohaterem finału, broniąc dwie jedenastki w serii rzutów karnych przeciwko niemieckiemu Hannoverowi.

W czwartek United rozpoczęli zmagania od komfortowych zwycięstw z JSG Hainberg (6:0) i JSG Nieste (3:0), pokazując, o co walczą w tym turnieju. Później wprawdzie przegrali 1:2 z Mainz, ale wygrali 8:1 z JSG Weper i 4:2 z Gottingen – to wtedy kontuzję odniósł bramkarz zespołu. Już bez niego „Czerwone Diabły” zremisowały 2:2 z Schalke i wygrały po 4:2 z Austrią Wiedeń i HSV Hamburg.

W 1/4 finału Man Utd poradził sobie z PSV Eindhoven, wygrywając 4:1 po bramkach Aidana Barlowa, Angela Gomesa, Indy’ego Boonena i Nishana Burkarta. W 1/2 finału dzięki trafieniom Josha Bohuia, George’a Tannera i Tahitha Chonga odprawił Wolfsburg 2:1. W finale „Czerwone Diabły” miały zmierzyć się z Hannoverem.

Mecz zakończył się wynikiem 2:2 (gole Bohuia i Burkarta), więc rozegrano serię jedenastek w celu wyłonienia zwycięzcy. Jedynym zawodnikiem United, który nie trafił do siatki, był Barlow. Seria rzutów karnych trwała nadzwyczaj długo, strzelać musieli nawet bramkarze, ale ostatecznie Whelan powstrzymał jednego z rywali i dał drużynie zwycięstwo 12:11.

Juniorzy Manchesteru United świętowali zdobycie pierwszego trofeum za kadencji McKenny, a organizatorzy określili ich jako „zasłużonych i historycznych triumfatorów turnieju”.

Zobacz komentarze