Transfery

„Record”: Man Utd nie ma zamiaru wydać na Lindelöfa więcej niż 30 mln euro

Getty Images

Wiele wskazuje na to, że pomimo podjęcia decyzji o niezłożeniu oferty w styczniowym oknie transferowym, Manchester United nie zrezygnował całkowicie ze starań o sprowadzenie Victora Lindelöfa z Benfiki. Mimo że w mediach kilkukrotnie przewijały się informacje, że uzgodniono już kwotę transferową na poziomie 45-50 mln euro, portugalski dziennik „Record” jest zdania, że „Czerwone Diabły” ani myślą przeznaczyć na ten transfer więcej niż 30 mln.

José Mourinho nie naciska na sprowadzenie nowego obrońcy w styczniowym oknie transferowym, więc Man Utd nie ma powodu, by ugiąć się przed wygórowanymi żądaniami Benfiki.

Kluby prowadzą ponoć rozmowy w sprawie ewentualnego transferu w lecie. „Czerwone Diabły” chcą zapłacić 30 mln euro, czyli tyle, ile jest zapisane w klauzuli wykupu zawodnika. Problem w tym, że Benfice taka kwota nie wystarcza i naciska na przedłużenie przez zawodnika umowy, która zwiększyłaby tę klauzulę do 60 mln euro.

Mimo że Lindelöf nie znalazł się w kadrze swojego zespołu na 2 z 3 ostatnich spotkań, niedługo prawdopodobnie odzyska miejsce w wyjściowej jedenastce. Jak dotąd opuścił tylko 1 ligowy mecz w tym sezonie.

Zobacz komentarze