Transfery

„The Telegraph”: Everton uzgodnił warunki transferu Schneiderlina

manutd.com

Już tylko godziny dzielą Morgana Schneiderlina od transferu do Evertonu – przekazał „The Telegraph”. Manchester United ma otrzymać za francuskiego pomocnika 22 miliony funtów. To efekt wtorkowego porozumienia pomiędzy włodarzami obu klubów.

Dziennik donosi, że nieudana przygoda Schneiderlina z Old Trafford powinna się zakończyć w ciągu najbliższych 48 godzin. Przedstawiciele zainteresowanych stron rozmawiali od początku stycznia. Z każdą chwilą rosła jednak frustracja Ronalda Koemana.

Teraz jednak udało się osiągnąć porozumienie i na konto „Czerwonych Diabłów” trafi 22 miliony funtów, a po spełnieniu odpowiednich warunków suma transferu może wzrosnąć do 24 milionów. Zarządowi uda się zatem uzyskać większość kwoty przeznaczonej na zakup Francuza latem 2015 roku.

Były pomocnik Southampton może zatem przejść standardowe badania medyczne poprzedzające jego przenosiny do ekipy z Liverpoolu. Kolejnym celem menedżera Evertonu jest Memphis Depay, ale na razie głównym problemem do sfinalizowania potencjalnej transakcji są kwestie finansowe.

Zobacz komentarze