Puchar Ligi

Mourinho: w meczu z Liverpoolem wszyscy musimy spisać się lepiej

manutd.com

Jose Mourinho był zadowolony ze zwycięstwa z Hull City, ale nie do końca podobała mu się zarówno postawa jego zawodników, jak i jego własne decyzje oraz atmosfera na trybunach. Zaznaczył, że jeśli Man Utd chce w niedzielę pokonać Liverpool, wszyscy muszą pokazać się ze znacznie lepszej strony.

Znaczenie drugiego gola

– Spodziewałem się wymagającego spotkania. Nie sądziłem, że wygramy różnicą czterech czy pięciu bramek. 1:0 byłoby dla mnie satysfakcjonującym wynikiem, ale 2:0 to lepszy rezultat. Półfinał się jeszcze nie skończył, jeszcze nie awansowaliśmy na Wembley, ale możliwe, że zdobycie przez nas drugiej bramki było ważne dla losów rywalizacji.

To nie była nasza najlepsza połowa

– W pierwszej połowie Hull pokazało bardzo dobrą organizację w defensywie, czyli to, czego się spodziewałem. Nie było nam łatwo. Myślę jednak, że byliśmy nieco niechlujni, komplikowaliśmy ataki przez niepotrzebne dodatkowe kontakty z piłką, podejmowaliśmy decyzje zbyt późno i dawaliśmy przez to rywalom czas na przegrupowanie się. Pierwsza połowa nie była w naszym wykonaniu najlepsza. Myślę, że zawodnicy powinni byli spisać się w niej lepiej. Ja powinienem był spisać się lepiej, fani również. Po przerwie trochę się poprawiliśmy, ale tylko trochę.

Uścisk z Fellainim

– Myślę, że Marouane chciał pokazać, że wie, jak bardzo go wspierałem w tym trudnym dla niego czasie. To pewnie dlatego, że powiedziałem mu, że strzeli drugiego gola, ale mogę się tylko domyślać. To fajnie, że zdołał trafić do siatki przed własną publicznością, zwłaszcza że druga bramka może mieć dla nas duże znaczenie.

Skupiamy się na meczu z Liverpoolem

– Jest już po meczu, więc myślę o niedzieli; a w niedzielę muszę się spisać lepiej i to samo dotyczy piłkarzy oraz kibiców. Wszyscy lubimy hitowe spotkania: zawodnicy, menedżerowie, fani… Dlatego przygotujmy się do tego niedzielnego.

Czy choroba Zlatana wykluczy go z najbliższego meczu?

– Nie, nie sądzę.

Dobijmy do 10 zwycięstw z rzędu

– 9 zwycięstw z rzędu, a 6 w Premier League to oczywiście bardzo ważna seria, więc spróbujmy dobić do 10, a 7 w lidze. Myślę jednak, że wszyscy musimy pokazać się z lepszej strony niż dzisiaj, jeśli naprawdę chcemy to osiągnąć.

Zobacz komentarze