Kadra

Smalling: wiemy, jak ważny jest mecz z Liverpoolem

manutd.com

Chris Smalling uważa, że zawodnicy Manchesteru United są bardzo pewni siebie przed niedzielnym spotkaniem przeciwko Liverpoolowi.

“Czerwone Diabły” w pierwszym meczu półfinałowym EFL Cup zwyciężyły 2:0 przeciwko Hull City dzięki trafieniom Juana Maty oraz Marouane’a Fellainiego. Był to dziewiąty mecz z rzędu, w którym Manchester United zwyciężył.

Uwaga podopiecznych Jose Mourinho jest teraz zwrócona na niedzielne starcie z Liverpoolem. W rozmowie z MUTV Chris Smalling przyznał, że piłkarze „Czerwonych Diabłów” mają dobre nastawienie przed jednym z najbardziej oczekiwanych spotkań w sezonie.

– Przed starciem z Reading w sobotę wiedzieliśmy, że przed nami trzy mecze w trzech różnych rozgrywkach. Wiedzieliśmy, że jeśli utrzymamy passę wygrywania, to zyskamy dużą pewność siebie przed jednym z najważniejszych meczów w sezonie.

– Teraz możemy się skupić na tym spotkaniu. Myślę, że środa będzie dniem regeneracji, pozostanie wtedy nam kilka dni na opracowanie taktyki jak niwelować zagrożenie ze strony zawodników Liverpoolu oraz będziemy ciężko trenować, by wciąż wygrywać. Wiemy, jak ważne jest to spotkanie.

Angielski obrońca niedawno powrócił po dwumiesięcznej przerwie, która spowodowana była złamanym palcem u stopy. Występ przeciwko Hull City był jego czwartym meczem z rzędu.

– Czuję się bardzo dobrze. Byłem frustrowany przez pierwszą część sezonu, ale teraz czuję się dobrze. Mamy dużo meczów przed sobą, więc to dobry moment na powrót. Mam nadzieję, że będę istotną częścią zespołu i będę grać.

Zobacz komentarze