EFL Cup: Southampton pierwszym finalistą

Błażej Duda

Southampton wygraną nad Liverpoolem zapewnił sobie miejsce w finale Pucharu Ligi. „Święci” dwukrotnie w pólfinale pokonali podopiecznych Juergena Kloppa w stosunku 1:0.

Goście na Anfield przyjeżdżali bronić jednobramkowej zaliczki z pierwszego spotkania, ale to im trafiły się pierwsze okazje bramkowe. Uderzenie Stevena Davisa zza pola karnego z linii wybił James Milner. Chwilę potem świetną interwencją musiał się popisać Loris Karius, który wybronił strzał Tadicia. We znaki „The Reds” stale dawał się Nathan Redmond, ale Davis przestrzelił po jego podaniu.

W 53. minucie wszyscy na Anfield wstrzymali oddech, po czym głośno odetchnął Fraser Forster, który najpierw zgubił piłkę po strzale Cana, a potem wygarnął ją zanim przekroczyła linię. Kilka minut później świetnej okazji nie wykorzystał Daniel Sturridge, który przeniósł piłkę nad poprzeczką z kilku metrów i nie zdołał wykazać się skutecznością również po wrzutce Hendersona.

Dalsza część spotkania toczyła się niemal wyłącznie na połowie Southampton, ale to „Święci” ostatecznie zadali skuteczny cios. Kapitalnie piłkę do kontrataku wyprowadził młodziutki Josh Sims i podał w tempo do Shane’a Longa, który pewnym uderzeniem przypieczętował awans na Wembley.

Piłkarze Southampton będą teraz niecierpliwie wyczekiwać rozstrzygnięcia w jutrzejszym drugim meczu półfinałowym pomiędzy Hull, a Manchesterem United. Drużyna Jose Mourinho do rewanżu przystępuje z dwubramkową przewagą. Finał EFL Cup zaplanowano na niedzielę, 26 lutego.