Premier League

Mourinho zachwycony postawą Man Utd w meczu z Watford

manutd.com

Jose Mourinho był zachwycony grą Manchesteru United w wygranym 2:0 meczu z Watford. Podobała mu się zwłaszcza postawa zespołu w pierwszej połowie i sposób, w jaki „Czerwone Diabły” rozpoczęły spotkanie.

Zachwyt nad grą w pierwszej połowie

– To było piękne. Okres gry przed zdobyciem pierwszej bramki był niesamowity. Kibice byli bardzo szczęśliwi i żywiołowi, bo graliśmy świetną piłkę, kreowaliśmy szanse, graliśmy ładnie dla oka, aktywnie się poruszaliśmy, zmuszaliśmy bramkarza do interwencji. Było naprawdę rewelacyjnie. To byłaby sportowa zbrodnia, gdybyśmy nie zdołali strzelić gola. Strzeliliśmy i była to ważna dla naszej pewności siebie chwila. Była to również w pewnym sensie ulga, bo mogliśmy zejść do szatni przy korzystnym wyniku.

Zabicie meczu

– Mogliśmy zabić mecz, zdobywając więcej bramek, ale tego nie zrobiliśmy. Pomyślałem więc, że jeśli tego nie dokonamy, strzelając gola na 3:0, zabiję mecz, wprowadzając na boisko Maroaune’a Fellainiego, by zapewnić stabilność w linii pomocy; by poradzić sobie z długimi podaniami do Troya Deeneya i Stefano Okaki. Poradziliśmy sobie bardzo dobrze i zasłużyliśmy na zwycięstwo.

Szybkie wyjście z bloków startowych

– Najbardziej ucieszyło mnie to, w jaki sposób rozpoczęliśmy mecz. Powiedziałem piłkarzom, że nie musimy zdobyć bramki w pierwszej minucie spotkania – to trudne zadanie i czasami jego powodzenie nie zależy od nas. Udane rozpoczęcie meczu poprzez prezentowanie dobrego futbolu jest jednak możliwe. To był nasz obowiązek, musieliśmy to zrobić – i zrobiliśmy. Już od samego początku zaczęliśmy dobrze grać przeciwko zespołowi, który wystawił wielu obrońców, środkowego obrońcę na lewej stronie defensywy, defensywnie usposobionych, wysokich i silnych zawodników. To było trudne zadanie, ale poradziliśmy sobie z nim bardzo dobrze. Gdy wyszliśmy na prowadzenie 1:0, mieliśmy więcej przestrzeni do gry. Gdy strzeliliśmy gola na 2:0, mieliśmy zwycięstwo na wyciągnięcie ręki.

Pochwała dla Pogby

– Paul daje nam naprawdę duży balans. Duży balans. W ostatnich dwóch meczach grał za pomocą swojej głowy. Odzyskuje wiele piłek i bardzo dobrze się ustawia.

Cztery czyste konta z rzędu

– Cieszę się, że zespół tak dobrze radzi sobie w defensywie. Czasami z różnych powodów zmieniamy obrońców, ale jako zespół bronimy naprawdę dobrze. Jeśli bramkarz wykonuje ważną interwencję w pewnym momencie meczu, tak jak dziś David de Gea powstrzymał Mauro Zarate, to nawet ważniejsze. Jako zespół bronimy jednak dobrze.

Zobacz komentarze