Liga Europy

Valencia liczy na piąte czyste konto z rzędu

manutd.com

Antonio Valencia uważa, że zachowanie piątego czystego konta z rzędu w meczu domowym z Saint-Etienne może mieć kluczowe znaczenie dla awansu do dalszej fazy Ligi Europy.

W 2017 roku Manchester United stracił tylko 4 gole w 10 spotkaniach. Jedynym przeciwnikiem, który strzelił „Czerwonym Diabłom” bramkę z gry, był w tym czasie Oumar Niasse. Tom Huddlestone i James Milner zamienili rzuty karne na gole, a Juan Mata blokując dośrodkowanie zawodnika Stoke pechowo skierował piłkę do własnej bramki.

– To ważne, by dobrze bronić i zachować czyste konto – powiedział Valencia w rozmowie z MUTV. – Wiemy, że mamy kilku świetnych piłkarzy, którzy są w stanie strzelać gole. Mimo to musimy być uważni w defensywie.

Man Utd nie grał w europejskich pucharach od 8 grudnia, gdy zwycięstwem 2:0 z Zorią Ługańsk zapewnił sobie awans do fazy pucharowej Ligi Europy. Valencia nie sądzi jednak, że przerwa od międzynarodowych rozgrywek wytrąci zespół z rytmu.

– To dla nas żaden problem – dodał. – Myślimy o czwartkowym spotkaniu i jesteśmy na nim bardzo skupieni. Chcemy wygrać ten mecz, bo zamierzamy grać o wszystko i wywalczyć awans do finału.

– Miejmy nadzieję, że dane będzie nam dobrze zagrać. Jeśli będziemy ciężko pracować, możemy odnieść przekonujące zwycięstwo i sprawić, że kibice wrócą do domów szczęśliwi. Myślę, że sytuacja w rewanżowym spotkaniu może wyglądać nieco inaczej, ale liczymy na awans do następnej rundy.

– To ważne, by do Francji pojechać z odpowiednią zaliczką. Wszystko zależy od tego, co stanie się w czwartek. Miejmy nadzieję, że wygramy i wykonamy swoje zadanie.

Zobacz komentarze