Inne

Simić: Perisić jest wystarczająco dobry, by grać w Man Utd

Getty Images

Dario Simić, wielokrotny reprezentant Chorwacji i były zawodnik Milanu, uważa że Ivan Perisić jest wystarczająco uzdolniony, by występować w Manchesterze United.

Perisić był jednym z najlepszych zawodników reprezentacji Chorwacji na Euro 2016, a w tym sezonie kontynuuje dobre występy. Broni barw Interu i strzelił już 7 goli w Serie A.

28-latek trafił na San Siro w 2015 roku z Wolfsburga. W przeszłości przymierzano go już do zespołów z Premier League: do Chelsea i Liverpoolu.

Simić, 100-krotny reprezentant Chorwacji, który również grał w Interze, pochwalił swojego młodszego rodaka:

– Nasze [chorwackie] chłopaki, Marcelo Brozović i Ivan Perisić, odgrywają w Interze kluczową rolę – powiedział. – Myślałem, że w minionym oknie transferowym Perisić przeniesie się do któregoś z największych klubów w Europie. Z pewnością jest wystarczająco klasowym piłkarzem, by grać w takich zespołach – widzę go w Manchesterze United.

Choć ostatni mecz ligowy (z Juventusem) zakończył z czerwoną kartką, Perisić jest jednym z najważniejszych zawodników „Nerazzurrich”, a w drużynie Stefano Piolego gra zazwyczaj jako cofnięty napastnik. Inter zajmuje obecnie 4. miejsce w Serie A i do pozycji premiowanej grą w eliminacjach do Ligi Mistrzów traci 6 punktów.

Zobacz komentarze