Kadra

Valencia: czuję się jakbym nadal miał 21 lat

Getty Images

Blisko 32-letni Antonio Valencia twierdzi, że czuje się, jakby wciąż miał 21 lat. Ekwadorczyk gra w tym sezonie na tyle dobrze, że liczy się w walce o nagrodę dla najlepszego zawodnika sezonu w Man Utd.

Byłoby to drugie jego takie wyróżnienie w karierze. Valencia sięgnął po nagrodę imienia sir Matta Busby’ego w sezonie 2011/12, gdy grał jeszcze jako prawy pomocnik. W tym sezonie już dwukrotnie wybierano go zawodnikiem miesiąca w Man Utd.

– Odkąd trafiłem do Anglii, zmieniłem się pod wieloma względami, ale dzięki mojemu zaangażowaniu w trening, pragnieniu poprawy umiejętności i chęci pozostania tu w United, czuję się jakbym nadal miał tylko 21 lat – powiedział Ekwadorczyk w wywiadzie opublikowanym w programie meczowym „Inside United”.

– Jestem wdzięczny temu wielkiemu klubowi, że dał mi szansę na spełnienie marzeń. Oczywiście będę nadal ciężko pracował, by zostać tu jeszcze trochę dłużej!

Jose Mourinho widzi w Valencii jednego z najlepszych prawych obrońców na świecie. 32-latek zaczął grać na tej pozycji stosunkowo niedawno, choć już wcześniej zdarzało mu się od czasu do czasu wystąpić w defensywie.

– Sir Alex wystawił mnie na prawej obronie w kilku meczach. Wydaje mi się, że zaczynał zdawać sobie sprawę z tego, że potrafię grać w obronie – dodał. – David Moyes również kilkukrotnie wykorzystał mnie w tej roli.

– Później przyszedł Louis van Gaal i wystawiał mnie na prawej obronie regularnie. Dobrze się tam spisywałem, więc nadal grałem na tej pozycji. Teraz trafił tu menedżer, który daje mi szansę operować na całej prawej stronie boiska. Podoba mi się to.

Zobacz komentarze