Kadra

Mourinho: Rashford w końcu zacznie strzelać gole

Getty Images

Marcus Rashford nie strzelił gola od miesiąca, a bramki w Premier League nie zdobył od września. Mimo to Jose Mourinho nie martwi się o jego dyspozycję strzelecką i jest przekonany o tym, że młody napastnik prędzej czy później zacznie trafiać do siatki.

Pod nieobecność zawieszonego Zlatana Ibrahimovicia reprezentant Anglii miał okazję wystąpić na środku ataku, w dodatku od pierwszej minuty. Dobrze pokazywał się do gry i był aktywny w ofensywie, ale zmarnował kilka dogodnych okazji. Niespełna tydzień wcześniej, w ćwierćfinale FA Cup z Chelsea na Stamford Bridge, nie wykorzystał z kolei sytuacji sam na sam z Thibaut Courtoisem.

Mimo strzeleckiej niemocy 19-latek usłyszał słowa pochwały od swojego menedżera.

– Marcus to zupełnie inny zawodnik niż Zlatan – powiedział Mourinho. – Musimy próbować dostosować się do jego zdolności. Rashford ma problemy z trafieniem do siatki, naprawdę trudno jest mu się przełamać. Jego gra bez piłki jest jednak najwyższej klasy.

– Jego dynamika w grze jest naprawdę niezrównana. Jest bardzo sprytny i inteligentny. Przyjęciem piłki potrafi skierować ją w miejsce odpowiednie do zaatakowania przestrzeni lub oddania strzału na bramkę. Moim zdaniem zagrał fenomenalnie.

– Bramka w końcu nadejdzie, nie mam z tym żadnego problemu. Nie mieliśmy Zlatana ani Paula Pogby, nie zagrał również Mchitarjan. To zawodnicy, którzy chcą grać piłką i kontrolować w ten sposób mecz. Tym razem zagraliśmy więc inaczej i oddaliśmy ją rywalom. Cofnęliśmy nieco defensywę i skoncentrowaliśmy się na ataku strefowym.

Zobacz komentarze