Inne

Tour 2017: Manchester United wybierze się do USA

manutd.com

Zgodnie z przewidywaniami Manchester United zorganizuje najbliższe przedsezonowe tournee w Stanach Zjednoczonych. Za Oceanem Atlantyckim „Czerwone Diabły” rozegrają 5 meczów w 5 miastach, w tym w Los Angeles, Salt Lake City, Santa Clarze i Waszyngtonie.

W czasie swoich dwóch poprzednich wizyt w USA (ostatnio w 2015 roku) Man Utd zgromadził na stadionach łącznie pół miliona kibiców. United legitymują się 8 mln kibiców w tym kraju.

Obóz przygotowawczy potrwa dwa tygodnie. Dalsze szczegóły, takie jak rywale „Czerwonych Diabłów”, stadiony, na których zostaną rozegrane sparingi i zasady kupowania biletów, zostaną podane w późniejszym terminie.

Manchester United odwiedził USA po raz pierwszy w 1950 rok i nawiązał z tym krajem długoterminową relację, odwiedzając go jeszcze 14 razy i grając w tym czasie nie tylko z lokalnymi klubami, lecz również z zespołami z Meksyku i Europy.

Mówiąc o letnich planach Man Utd, wiceprezes klubu, Ed Woodward, powiedział:

– Wizyta w Ameryce Północnej da naszemu zespołowi najlepsze możliwe warunki do przygotowania się do nowego sezonu dzięki najwyższej klasy ośrodkom treningowym i grze na kilku świetnych stadionach.

– Przez kilka ostatnich lat osobiście doświadczyliśmy płynącego z USA wielkiego wsparcia dla nas, więc ten tour jest czymś, czego nie możemy się już doczekać.

Partnerem Manchesteru United podczas letniego tournee już tradycyjnie będzie grupa Aon, firma specjalizująca się m.in. w pośrednictwie ubezpieczeniowym i dawny strategiczny sponsor klubu.

Prezydent i dyrektor generalny Aon, Greg Case, powiedział:

– Cieszymy się, mogąc współpracować z Manchesterem United, gdy wróci do Stanów Zjednoczonych w ramach Touru 2017. Zarówno w USA, jak i na całym świecie, łączymy siły z różnymi organizacjami, by poprawić wyniki poprzez ograniczenie nieprzewidywalności i odnajdywanie szans rozwoju. Tak jak Manchester United wierzymy, że sukces wymaga kompletnej strategii, sumiennego wykonania i – przede wszystkim – przywództwa. Nie możemy się doczekać, aż zaczniemy wspierać klub na jego drodze do wielkości.

Zobacz komentarze