Transfery

„L’Equipe”: Serge Aurier uzgodnił warunki transferu do Man Utd

Getty Images

Dziennikarze francuskiego „L’Equipe”, powołując się na iworyjski portal „Sportmania”, donoszą, że Serge Aurier, prawy obrońca PSG, prowadzi zaawansowane rozmowy z Manchesterem United.

Zdaniem afrykańskich dziennikarzy Aurier uzgodnił warunki kontraktu z zespołem z Old Trafford. Jest ponoć zmęczony kontrowersjami, które naznaczyły okres spędzony przez niego w Paryżu.

W listopadzie 2016 roku nie mógł wziąć udziału w meczu z Arsenalem, bo nie wpuszczono go do Wielkiej Brytanii. Został skazany za zaatakowanie policjantów na służbie, przez co odmówiono wydania mu wizy. Zawodnik odwołał się od wyroku w tej sprawie, ale status tej apelacji jest niejasny.

Aurier mieszka we Francji od dzieciństwa, ale urodził się w Wybrzeżu Kości Słoniowej. W związku z tym istnieją pewne wątpliwości co do kwalifikowania go jako obywatela Francji, związane z problemami z przejściem przez określone procedury.

Ponadto, na początku 2016 roku 24-latek został zawieszony przez PSG, gdy podczas jednej z transmisji za pośrednictwem aplikacji Periscope zdobył się na zbytnią szczerość wobec swoich pracodawców i kolegów z drużyny. Angela Di Marię nazwał pupilkiem Laurenta Blanca, a samego szkoleniowca „ciotą”. Stwierdził też, że Blanc „obciąga Zlatanowi aż po same jaja”, a jeśli ktoś postawił na zwycięstwo paryżan z Lille (mecz zakończył się bezbramkowym remisem), powinien zwrócić się do Edinsona Cavaniego po zwrot pieniędzy.

Przed sezonem PSG sprowadziło Thomasa Meuniera, który stał się dla Iworyjczyka poważną konkurencją, co tylko dołożyło mu problemów. Od dłuższego czasu grają właściwie na zmianę.

Poszukiwanie przez Manchester United prawego obrońcy nie byłoby dużą niespodzianką, ale sięgnięcie po Auriera już prawdopodobnie tak.

Zobacz komentarze