Kadra

Mourinho: Martial musi wziąć przykład z Rashforda

Getty Images

Jose Mourinho ostrzegł Anthony’ego Martiala, że musi podążyć przykładem Marcusa Rashforda i poprawić swoje nastawienie do gry, jeśli chce odzyskać miejsce w pierwszym składzie Manchesteru United.

21-latek nie znalazł się w kadrze na niedzielny mecz z Chelsea, a czwartkowe spotkanie z Anderlechtem rozpoczął na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się na początku dogrywki, gdy zmienił kontuzjowanego Zlatana Ibrahimovicia.

Następny gol Francuza będzie jego 25. dla Man Utd i będzie kosztował klub 8,5 mln funtów, będące częścią dodatkowych płatności, umieszczonych w umowie kupna. Możliwe jednak, że nie będzie to wcale pilny wydatek, bo Mourinho nie kryje się z tym, że Martial go rozczarowuje. Portugalczyk już kilkukrotnie krytykował nastawienie swojego zawodnika.

Temat nieobecności Francuza w meczu z Chelsea został poruszony na konferencji prasowej przed meczem z Anderlechtem. Mourinho został zapytany o to, czy ominięcie 21-latka jest oznaką niezadowolenia z jego gry. Ostrożnie dobierając słowa, „The Special One” powiedział, że oczekuje od Martiala cięższej pracy.

– Jesteśmy razem od niemal 10 miesięcy. Przez ten czas zdążyłem poznać piłkarzy, ale i piłkarze zdążyli poznać mnie. Wiem, co lubią piłkarze, ale i piłkarze wiedzą, co lubię ja. Muszę zwracać się w kierunku swoich zawodników, ale oni powinni robić to samo.

– O to chodzi. To dlatego Marcus Rashford, mimo że nie strzela gola, a bramki w Premier League nie zdobył od września, zawsze był piłkarzem, któremu ufałem, którego wystawiałem i którego wspierałem. On zawsze zmierzał w moim kierunku, w kierunku, którego oczekuję od swoich zawodników i którego chcę dla graczy Manchesteru United. Rashford temu podołał.

– Czy uważam, że Anthony jest zawodnikiem z wielkim potencjałem. Owszem, tak myślę. Czy sądzę, że jest w stanie odnieść sukces w moim zespole? Wierzę w to. Musi jednak dać mi to, co lubię.

Rozczarowanie Mourinho grą ofensywnych zawodników nie kończy się jednak na Martialu. Zapytany o dyspozycję Henricha Mchitarjana, Portugalczyk zasugerował, że nie jest zadowolony z jego dyspozycji w Premier League. Gdy padło pytanie o opinię na temat pierwszego sezonu Ormianina na Old Trafford, Mourinho nie był szczególnie wylewny.

– Gra dobrze w Lidze Europy – powiedział. – W Lidze Europy.

Zobacz komentarze