Reprezentacje: bramka Rashforda w debiucie!

Tomasz Pasternak

Trójka „Czerwonych Diabłów” wystąpiła w towarzyskim meczu pomiędzy reprezentacjami Anglii i Australii. Ostatecznie triumf odniosła drużyna „Trzech Lwów” (2:1) po bramkach Marcusa Rashforda i Wayne’a Rooneya. Rywale nie zdołali odrobić strat, pomimo samobójczej bramki Erica Diera.

Marcus Rashford w pełni wykorzystał szansę powierzoną przez selekcjonera Anglii, Roya Hodgsona i już w trzeciej minucie otworzył wynik spotkania. Osiemnastoletni napastnik Manchesteru United został najmłodszym zdobywcą bramki dla reprezentacji „Trzech Lwów” w debiucie, bijąc tym samym 78-letni rekord ustanowiony przez Tommy’ego Lawtona.

Drugie trafienie dla podopiecznych Roya Hodgsona dołożył kolejny zawodnik „Czerwonych Diabłów” na murawie, Wayne Rooney.

Chris Smalling rozegrał 72 minuty, po czym został zmieniony przez Erica Diera, strzelca samobójczej bramki w 75 minucie.

W innych spotkaniach Irlandia Północna z Paddym McNairem przez pełne 90 minut w składzie pokonała w Belfaście Białoruś 3:0, zaś Holandia Memphisa Depaya zremisowała na Aviva Stadium w Dublinie 1:1 z Irlandią. Skrzydłowy Manchesteru United przebywał na boisku do 61. minuty.