Reprezentacje: Smalling daje wygraną Anglii

P.W.

Reprezentacja Anglii w ostatnim sprawdzianie przed mistrzostwami Europy pokonała na Wembley Portugalię 1:0. Autorem jedynego trafienia był Chris Smalling.

Poza 26-letnim defensorem, który rozegrał pełne 90 minut i zapewnił zwycięstwo gospodarzom, w spotkaniu wystąpił Wayne Rooney. Kapitan Manchesteru United i zespołu „Trzech Lwów” grał od początku i przebywał na boisku do 78. minuty. Trzeci piłkarz „Czerwonych Diabłów”, Marcus Rashford, cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Duży wpływ na przebieg widowiska i ostateczny wynik miała czerwona kartka obrońcy portugalskiej drużyny, Bruno Alvesa. W końcówce pierwszej połowy zawodnik Fenerbahce w brutalnym sposób zaatakował Harry’ego Kane’a i musiał przedwcześnie opuścić boisko.

Warto dodać, że mecz z wysokości trybun oglądał Jose Mourinho.