Reprezentacje: występy trzech „Czerwonych Diabłów”

P.W.

Bastian Schweinsteiger, Anthony Martial i Paddy McNair wystąpili w sobotę w meczach towarzyskich swoich reprezentacji, które przygotowywały się do Euro 2016.

Niemcy w ostatnim spotkaniu przed wylotem do Francji okazali się lepsi w Gelsenkirchen od innego uczestnika mistrzostw Europy, reprezentacji Węgier, wygrywając 2:0. Autorem pierwszego trafienia był defensor gości, Adam Lang, który w 39. minucie niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki po dośrodkowaniuJonasa Hectora. Wynik podwyższył, a zarazem ustalił w 63. minucie Thomas Mueller. Napastnik mistrzów świata znalazł się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie i skierował futbolówkę do siatki, którą chwilę wcześniej bramkarz Gabor Kiralyodbił po uderzeniu głową Mario Gomeza. W 68. minucie na boisku zameldował sięBastian Schweinsteiger, zmieniając Toniego Kroosa.

Niemcy – Węgry 2:0 (1:0)
Bramki: Lang sam. (39′), Mueller (63′)

Niemcy: Neuer – Hoewedes, Boateng, Ruediger, Hector (46′ Can) – Khedira (46′ Gomez), Kroos (68′ Schweinsteiger) – Mueller (69′ Sane), Oezil, Draxler (60′ Schuerrle) – Goetze (79′ Podolski).

Węgry:
 Kiraly – Fiola (82′ Bese), Lang, Guzmics, Kadar – Nagy, Pinter (59′ Gera), Kleinheisler (82′ Stieber) – Lovrencsics, Dzsudzsak – Szalai (64′ Priskin).

Gospodarze Euro 2016 podejmowali na Stade Saint-Symphorien zespół Szkocji. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla „Trójkolorowych”, a wszystkie gole padły jeszcze przed przerwą. W 8. minucie Olivier Giroud wykorzystał dośrodkowanie Bacary’ego Sagnyi efektownym uderzeniem piętką otworzył wynik spotkania. Dziesięć minut przed końcem pierwszej części ponownie na listę strzelców wpisał się napastnik Arsenalu, który był czujny w polu karnym i dobił mocny strzał Dmitiriego Payeta. W 39. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkarza West Hamu piłkę przedłużyłPatrice Evra, a następnie z najbliższej odległości wpakował ją do siatki Laurent Koscielny. Od początku drugiej połowy na placu znajdował się Anthony Martial, jednak nie zdołał zapisać się czymkolwiek w statystykach meczu.

Francja – Szkocja 3:0 (3:0)
Bramki: Giroud (8′, 35′), Koscielny (39′)

Francja:
Lloris – Sagna, Rami, Koscielny, Evra (83′ Digne) – Pogba, Kante (88′ Sissoko), Matuidi (68′ Cabaye) – Coman (46′ Griezmann), Giroud (63′ Gignac), Payet (46′ Martial).

Szkocja:
Marshall – Martin, Greer, Hanley, Robertson (46′ Mulgerw) – Snodgrass (66′ Kingsley), Fletcher, McArthur, Maloney (46′ Anya) – Ritchie, S. Fletcher (58′ Naismith).

Irlandia Północna z Paddym McNairem od pierwszych minut w składzie pojedynkowała się w Trnawie ze Słowacją. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, jednak o niedosycie mogą mówić podopieczni selekcjonera Jana Kozaka, którzy szczególnie po przerwie mieli znaczącą przewagę nad rywalem i powinni przychylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, lecz na ich nieszczęście nie udała im się ta sztuka. Dla Irlandii Północnej był to 12. mecz z rzędu bez porażki.

Słowacja – Irlandia Północna 0:0

Słowacja:
Kozacik – Pekarik, Skrtel, Durica, Svento – Mak (64′ Stoch), Kucka (84′ Nemec), Hrosovsky, Hamsik, Weiss – Duriś (65′ Duda).

Irlandia Północna:
McGovern – Cathcart (30′ Hughes), McAuley, J. Evans, Ferguson (86′ Hodson) – McNair (90′ McLaughlin), Davis, Baird, Norwood (85′ C. Evans) – Lafferty (54′ Washington), Ward (46′ Magennis).

Na Stadionie Ernesta Happela w Wiedniu Austria mierzyła się z największym nieobecnym mistrzostw Europy, drużyną Holandii. „Oranje” znakomicie weszli w spotkanie i już w 9. minucie objęli prowadzenie. Gol, pomijając niewielki rykoszet, złudząco przypominał trafienie Holendrów w starciu z Polską – dośrodkowywał lewą nogą Steven Berghouis, a akcję skutecznym uderzeniem głową skończył Vincent Janssen. W 66. minucie Georginio Wijnaldum strzałem w długi róg zdobył drugą bramkę dla gości, wykorzystując dobre podanie od Luuka de Jonga. Przez pełne 90 minut na ławce rezerwowych przebywał Memphis Depay.

Austria – Holandia 0:2 (0:1)
Bramki: Janssen (9′), Wijnaldum (66′)