Robson: Rooney może odżyć pod wodzą Mourinho

Marcin Marcin Waleszczyk
Zmień rozmiar tekstu:

Bryan Robson, były kapitan Manchesteru United, stwierdził, że Wayne Rooney może powrócić na najwyższy poziom pod wodzą nowego menedżera klubu, Jose Mourinho.

Wychowanek Evertonu może pochwalić się bardzo bogatą piłkarską karierą i warto wspomnieć, że brakuje mu tylko czterech bramek, by wyrównać rekord sir Bobby’ego Charltona w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii klubu z Old Trafford.

– Przyjście Mourinho rozwiało wszelkie wątpliwości oraz pytania wokół mojego klubu – mówił Robson. – Man Utd teraz może ruszyć naprzód. Jose może zbudować drużynę odnoszącą sukcesy, a Wayne może być tym, który najbardziej skorzysta na tej zmianie.

– Nigdy nie należał do najszybszych zawodników, ale teraz znacznie więcej będzie przy piłce, dlatego będzie mógł się cieszyć futbolem. W ciągu kilku następnych lat Wayne będzie grał pod wodzą menedżera, który będzie w stanie wyciągnąć z niego wszystko, co najlepsze. Jestem pewien, że przypadnie mu rola głębiej cofniętego pomocnika.

– Anglia także może na tym skorzystać. Ludzie zaczęli spekulować, że może Rooney powinien powoli być odsuwany od składu. Jednak może być zupełnie odwrotnie. Mourinho jest w stanie zrobić z Wayne’a bardzo efektywnego gracza w ciągu kilku następnych lat.

– Może jeszcze nie widzieliśmy jego najlepszej strony. Być może Rooney dopiero ma przed sobą swój najlepszy sezon, zwłaszcza dzięki przybyciu Mourinho. Jestem pewien, że Portugalczyk może mieć pozytywny wpływ na karierę Rooneya i nawet przedłużyć jego piłkarską karierę.

– Jestem przekonany, że Wayne pojedzie na kolejne mistrzostwa świata w Rosji w roli kapitana, a Mourinho będzie korzystał z jego usług w roli cofniętego pomocnika, która przypadła także Paulowi Scholesowi pod koniec jego kariery – mówił Robson.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze