David De Gea przyznał, że Manchester United postąpił właściwie zatrudniając Jose Mourinho na stanowisku menedżera klubu i jest pewien, że Portugalczyk zdoła przywrócić “Czerwone Diabły” na właściwe miejsce.

53-letni szkoleniowiec zastąpił Louisa van Gaala w poprzednim miesiącu, który nie zdołał awansować z Man Utd do kolejnej edycji Ligi Mistrzów, zajmując tylko piątą lokatę w Premier League na koniec sezonu. Holender jednak zdołał zdobyć Puchar Anglii, dzięki czemu mógł w pozytywnym nastroju opuścić szeregi angielskiego giganta.

– Myślę, że Man Utd potrzebuje takiego menedżera – szkoleniowca, który chce wygrywać z odpowiednią osobowością – mówił De Gea. – Decyzja klubu dotycząca zatrudnienia Mourinho była właściwą. Przybyłem do Man Utd w celu zdobywania trofeów, ale to prawda, że w ciągu ostatnich dwóch lat zespół nie prezentował właściwego poziomu. Mamy nadzieję, że wraz ze zmianą na stanowisku menedżera będziemy w stanie przywrócić zespół na sam szczyt.

– Nadal obowiązują mnie trzy lata kontraktu z Manchesterem – klubem, któremu zawdzięczam praktycznie wszystko. W tej chwili nie skupiam się na niczym innym niż reprezentacja narodowa. Nikt z Realu Madryt nie kontaktował się ze mną, ale jestem już przyzwyczajony do spekulacji w prasie. Obecnie koncentruje swoją uwagę na mistrzostwach Europy – mówił Hiszpan.

Dyskusja