Euro 2016: Portugalia pierwszym finalistą

Paweł Smyk

Portugalczycy pokonali Walię 2:0, odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo na turnieju we Francji w regulaminowym czasie i awansowali do finału.

Celem numer jeden na pierwszą połowę obu drużyn było najwidoczniej uśpienie swoją grą zgromadzonych kibiców na stadionie i tych zasiadających przed telewizorami. Niewiele konstuktywnych zdań można powiedzieć o przebiegu pierwszej odsłony, widzowie byli świadkami kunktatorskiej gry z obu stron.

Po przerwie lepiej zaczęli grać Portugalczycy i praktycznie w trzy minuty zapewnili sobie awans do finału. Najpierw w 50. minucie Cristiano Ronaldo doskonale wyskoczył do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego i głową zdobył bramkę. Chwilę później uderzenie zawodnika Realu Madryt przeciął Nani, pakując tym samym futbolówkę do siatki. Walijczycy długo nie mogli się otrząsnąć po szybkim nokaucie i to w zasadzie Portugalczycy byli bliżsi trzeciej bramki niż oni pierwszej.

Portugalia – Walia 2:0 (0:0)
Bramki: Ronaldo 50′, Nani 53′

Portugalia: Rui Patricio – Bruno Alves, Fonte, Guerreiro, Ronaldo, Joao Mario, Danilo, Renato Sanches, Nani, Cedric, Adrien Silva.

Walia: Hennessey – Gunter, Chester, A. Williams, Collins, Taylor – Allen, Ledley, Bale, King – Robson-Kanu.