Loew: Schweinsteiger zagra przeciwko Francji

Błażej Duda
Zmień rozmiar tekstu:

Selekcjoner reprezentacji Niemiec Joachim Loew rozwiał wątpliwości co do stanu zdrowia Bastiana Schweinsteigera i przekazał, że zamierza wystawić pomocnika Manchesteru United w pierwszym składzie w meczu półfinałowym mistrzostw Europy przeciwko Francuzom.

Bastian Schweinsteiger dotrwał do serii rzutów karnych w meczu przeciwko Włochom, po tym jak na początku spotkania zastąpił kontuzjowanego Samiego Khedirę. Absencja pomocnika Bayernu skłoniła Loewa do postawienia na Schweinsteigera, ale trener podkreśla również jak istotne będzie doświadczenie 31-latka. Jego występ stał pod znakiem zapytania ze względu na niewielki uraz kolana.

– Mam ułożony skład w głowie i Bastian Schweinsteiger zdecydowanie wyjdzie w podstawie. Powtarzałem wielokrotnie, że jeśli będzie trenował na sto procent swoich możliwości i nie będzie narzekał na zdrowie, wówczas będzie grał.

– Trenował tego poranka i nie miał problemów. Zaleczył uraz i w spotkaniu z Włochami pokazał, że ma siłę, by grać od początku. Uważam, że to bardzo ważny gracz, zwłaszcza w takim meczu – jego doświadczenie jest bezcenne. Mamy trzech piłkarzy – Mario Gomeza, Samiego Khedirę i Matsa Hummelsa, których musimy zastąpić, co nie jest łatwe, dlatego ważne, żeby ktoś tak doświadczony jak Bastian grał od początku. Jeśli nie starczy mu sił na całe spotkanie, wówczas skorzystamy z alternatyw na ławce.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze