Sky Sports: Real Madryt wycofał się z wyścigu o Pogbę

Nederland Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Real Madryt z powodów finansowych wycofał się z walki o sprowadzenie Paula Pogby. To oznacza, że Manchester United nie musi się już obawiać o konkurencję i może skupić się wyłącznie na rozmowach z zawodnikiem i Juventusem – poinformowała stacja Sky Sports.

Źródła Sky twierdzą, że siła finansowa Man Utd dała mu dużą przewagę w rozmowach z Mino Raiolą, agentem Francuza, i zmusiła Real do przyznania się do porażki i rezygnacji z walki o jego transfer.

Na początkowym etapie negocjacji kwota transferu Pogby ma wynosić 85 mln funtów (100 mln euro).

Jeśli jednak wziąć pod uwagę bonusy dołączone do umowy i prowizję dla agenta, Manchester United musi się liczyć z wydatkiem nieco ponad 105 mln funtów (123 mln euro).

Do tego trzeba doliczyć wynagrodzenie zawodnika. Oczekuje się, że Pogba dostanie kontrakt wart 65 mln funtów i będzie zarabiał 250 tys. funtów tygodniowo na mocy 5-letniej umowy.

To, że Manchester United zgodził się na spełnienie tych warunków, a także wyraził gotowość podwyższenia oferty, jeśli doszłoby do wojny licytacyjnej z Realem, wpłynęło na decyzję Florentino Pereza.

Źródła Sky potwierdziły, że Perez przyznał, że jego klub nie może rywalizować z Man Utd na polu finansowym i dlatego wycofał się z negocjacji.

Real ma teraz zwrócić swoje zainteresowanie w kierunku Andre Gomesa, portugalskiego pomocnika Valencii, który może zmierzyć się z Pogbą w dzisiejszym finale Euro 2016. Oczekuje się, że “Królewscy” złożą za niego ofertę w wysokości 42 mln funtów (50 mln euro) po zakończeniu turnieju.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze