Drogi Wigan Athletic i Nicka Powella zeszły się ponownie. 22-letni pomocnik nie otrzymał propozycji nowego kontraktu od Manchesteru United i przyjął ofertę Wigan Athletic, z którym związał się trzyletnią umową.

Nick Powell, który przyszedł na Old Trafford latem 2012 roku jako młoda gwiazda Crewe Alexandra nie zdołał znaleźć swojego miejsca w Manchesterze United. W ciągu czterech sezonów zanotował tylko dziewięć występów w czerwonych barwach, zdobywając jedną bramkę. W tym czasie trzykrotnie był wypożyczany, ale za udany może uznać tylko okres spędzony z “The Latics”, dla których zdobył 12 goli w 42 występach.

Menedżer Wigan Gary Caldwell, który wywalczył awans do Championship stwierdził: – Nick to piłkarz o dużej jakości i ten, na którego polowaliśmy w tym okienku. Był najlepszym 19-latkiem, z jakim miałem okazję grać. Ma za sobą kilka frustrujących sezonów przeplatanych kontuzjami, w których nie mógł odnaleźć odpowiedniego miejsca, my jednak w niego wierzymy, bo to wyjątkowy zawodnik. Jest jeszcze młody i może wiele wnieść, więc jesteśmy zachwyceni, że to z nami będzie kontynuował swój rozwój.

Dyskusja