Rooney: zostaję w reprezentacji

Redakcja ManUtd.pl
Zmień rozmiar tekstu:

Wayne Rooney przyznał, że nie ma zamiaru kończyć reprezentacyjnej kariery po tym, jak stanowisko selekcjonera objął Sam Allardyce. Co więcej, piłkarz cieszy się na myśl o pracy z nowym trenerem.

– Myślę, że to dobry wybór angielskiej federacji. Za jego kadencji będziemy prawdopodobnie grali inny futbol. Mam nadzieję, że będzie on skuteczny i odniesiemy sukces. Znam go jedynie z zespołów, które trenował w Premier League.

– Nadal będę grał w reprezentacji. Myślę, że ludzie zawsze będą patrzyli wstecz i pytali czy jestem tym 18-letnim Rooneyem. Oczywiście, że nie, jestem teraz innym piłkarzem. Wtedy byłem niedoświadczony, nie wiedziałem, że osiągnę taki poziom jak teraz. Czuję, że jestem lepszym piłkarzem.

– Nie sądzę, żeby ktokolwiek był taki sam w wieku 18 i 30 lat, ale czuję się dobrze. W ciągu ostatnich siedmiu lub ośmiu lat doszło do pewnych wątpliwości, ale wszystko jest w moich rękach, aby udowodnić, że się mylą.

Jose Mourinho wyjawił w piątek, że ma pełne zaufanie do Rooneya, który nadal będzie kapitanem Manchesteru United. Anglik stanie w tym sezonie przed ogromną szansą na pobicie klubowego rekordu zdobytych bramek, ustawionego przez sir Bobby´ego Charltona.

– Menedżer powiedział mi o grze na pozycji “10”. To jest coś, nad czym muszę teraz pracować. Muszę także poćwiczyć ustawianie się, by zdobywać więcej bramek. Kiedy grałem na pozycji napastnika robiłem to bardzo często, więc liczę na to, że mój instynkt strzelecki wróci.

– To będzie inny sposób gry, pod wodzą innego menedżera, z różnymi pomysłami. Wiem, że dzięki temu mogę tworzyć szanse i strzelać bramki.

– Wielkim zaszczytem będzie dla mnie zostanie najlepszym strzelcem w klubie. Nie mam wątpliwości, że nastąpi to w tym sezonie. Będziemy grać teraz dla Jose, tak więc nie ma o to obawy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze