Schweinsteiger zakończył karierę reprezentacyjną

Kamil Kobielski
Zmień rozmiar tekstu:

Bastian Schweinsteiger za pośrednictwem portali społecznościowych przekazał, że postanowił zakończyć karierę reprezentacyjną.

31- latek w drużynie narodowej występował od 2004 roku. Największym sukcesem pomocnika w reprezentacji było zdobycie mistrzostwa świata w 2014 roku.

LIST BASTIANA SCHWEINSTEIGERA – TREŚĆ ORYGINALNA

Drodzy fani reprezentacji Niemiec,

przed chwilą poprosiłem selekcjonera, żeby nie brał mnie więcej pod uwagę przy powołaniach do kadry narodowej w przyszłości. Chcę zrezygnować.

Moje podziękowania kieruję do kibiców, reprezentacji, DFB (Niemiecki Związek Piłki Nożnej – przyp. red.), trenerów i zawodników zespołu Niemiec.

W 120 meczach mogłem grać dla mojego kraju, w których przeżyłem nieopisanie piękne i udane chwile.

Jogi Loew wiedział, jak wiele znaczyły dla mnie mistrzostwa Europy 2016 we Francji. Pragnąłem wygrać koniecznie ten turniej, ponieważ od 1996 roku reprezentacja Niemiec nie mogła tego dokonać.

Tak nie powinno być, ale muszę to zaakceptować.

Zdobywając mistrzostwo świata w 2014 roku przeszliśmy do historii. Udało się dokonać coś, czego nie powtórzę już w mojej karierze.

Dlatego najrozsądniej jest dla mnie to zakończyć i życzyć wszystkiego najlepszego reprezentacji w eliminacjach i samych mistrzostwach świata 2018.

Rezygnując opuszczam drużynę, która zawsze była dla mnie cenną rodziną. Mam nadzieję, że będę z nimi związany zawsze w takiej czy innej formie.

Naszym kibicom chcę na sam koniec powiedzieć: to był zaszczyt grać dla Was. Dziękuję za wszystko, co z Wami przeżyłem.

Wasz Bastian Schweinsteiger

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze