soccerbible.com

Wielkimi krokami zbliża się kolejny sezon najwyższej piłkarskiej klasy rozgrywkowej w Anglii. Oprócz dzielenia emocji związanych ze śledzeniem ruchów transferowych oraz oglądaniem pojedynków ligowych, serwis internetowy ManUtd.pl ponownie zaprasza do wspólnej rywalizacji w Fantasy Premier League – wirtualnej grze, która podbiła serca milionów fanów na całym świecie.

Tradycją lat ubiegłych, zachęcamy do wejścia w buty internetowego menadżera i zmierzenia się z innymi użytkownikami naszej społeczności w ramach stworzonych specjalnie w tym celu ligach.

 

Jak rozpocząć grę?

Pierwszym krokiem do wzięcia udziału w zabawie jest konieczność zarejestrowania się na oficjalnej stronie fantasy.premierleague.com albo odnowienie konta (dotyczy użytkowników, którzy brali już udział w grze w poprzednich latach). Do dyspozycji każdego gracza twórcy zabawy przygotowali na początek do rozdysponowania 100 wirtualnych milionów funtów, dzięki którym musimy stworzyć 15-osobową drużynę.

Jak w każdej grze, tak i tutaj, obowiązuje szereg zasad, których przestrzeganie oraz zrozumienie zapewni komfort i przyjemność z zabawy:

– każdy gracz na jednym loginie może mieć wyłącznie jeden zespół, ale może nim grać w różnych ligach w obrębie gry,
– można stosować dowolne taktyki, z zastrzeżeniem, iż w wyjściowej „jedenastce” musi znaleźć się bramkarz, co najmniej trzech obrońców oraz jeden napastnik,
– w każdym tygodniu rozgrywkowym można dokonać jednego transferu bez straty punktów, z zastrzeżeniem sytuacji, w której transfer niewykorzystany we wcześniejszym tygodniu może być wykorzystany w aktualnym tygodniu rozgrywki (nie ma możliwości posiadana więcej niż dwóch „wolnych” transferów); wówczas takie dwa transfery można przeprowadzić bez straty punktów,
– każdy kolejny transfer ponad limit transferów „wolnych” będzie nas kosztował utratę 4 punktów,
– do wykorzystania w trakcie całej rozgrywki są dwie tzw. „dzikie karty”, pozwalające na przeprowadzenie nieograniczonej liczby transferów bez straty punktów,
– piłkarze otrzymują punkty za ściśle określone kryteria,
– punkty piłkarza, którego gracz mianował „kapitanem” drużyny, liczone są podwójnie,
– do wykorzystania mamy również trzy dodatkowe opcje, które pozwolą nam na dodatkową modyfikację w naszych szeregach, tzw. chipy: potrójny kapitan, punkty z ławki (licznik za cała kadrę) oraz wszyscy na atak (wyjątek od reguły grania 3 obrońcami w formacji 253)

 

Liga ManUtd.pl

Podobnie jak przed rokiem, stworzona została jedna oficjalna Liga ManUtd.pl, wspólna dla wszystkich użytkowników serwisu. Jest to klasyczna liga zamknięta, do której dołączyć można po wprowadzeniu kodu: 395-41319. Informacje o kodach dostępu do lig FPL prowadzonych przez inne kibicowskie społeczności znajdziecie poniżej, w komentarzach. Odrobina zdrowej rywalizacji jeszcze nikomu nie zaszkodziła, więc serdecznie zachęcamy wszystkich do czynnego udziału w nadchodzących rozgrywkach!

Na sam koniec Organizatorzy Ligi ManUtd.pl (shapply, Seba1986) pragną podziękować wszystkim czytelnikom serwisu za wspólną zabawę i czynny udział w dyskusji, wyrażając oczywiście nadzieję, że w nadchodzącym sezonie grono maniaków Fantasy Premier League będzie jeszcze bardziej liczne. Dzielcie się własnymi doświadczeniami, wrażeniami i przemyśleniami, czerpcie przyjemność z gry… Niech wygra najlepszy!

Dyskusja