Getty Images

Arsene Wenger, szkoleniowiec londyńskiego Arsenalu, uważa, że rekordowy transfer Paula Pogby spełnia wszystkie warunki, jednak zaznaczył, że angielskie kluby są zmuszone do przepłacania na rynku transferowym.

Francuz sfinalizował swoje, warte 89 milionów funtów, przenosiny do Manchesteru United, a kwota ta może wzrosnąć jeszcze po spełnieniu określonych warunków, zawartych w umowie. Wenger zgadza się z opinią, że “Czerwone Diabły” pozyskały jeden z największych talentów dzisiejszego futbolu, ale zaznacza jednocześnie, że klub z Manchesteru musiał przepłacić za taki ruch.

– Wartość danego piłkarza jest zależna od skali jego talentu, potencjalnego wzmocnienia obecnego zespołu, wieku, a także wartości odsprzedaży – mówił menedżer Arsenalu. – Jeżeli mowa o Pogbie, to spełnia on wszystkie warunki, jednak znaleźliśmy się w centrum systemu, nad którym nie panujemy.

– Musimy podążać za kwotami, które są przeznaczane przez inne kluby. W obecnym świecie są one znacznie wyższe, ponieważ mamy większy przepływ środków finansowych w tym biznesie. Z tego powodu po raz pierwszy przekroczono barierę 100 milionów funtów w futbolu.

– Rynek transferowy jest coraz bardziej nieprzewidywalny. Kiedyś byłeś w stanie wycenić wartość piłkarza przed jego transferem, ale teraz tożsamość klubu, który zgłasza się po niego jest znacznie ważniejsza niż pozostałe aspekty – mówił Wenger.

Dyskusja