Michael Carrick ma nadzieję, że zdobędzie kolejne trofea w barwach Manchesteru United w nadchodzącym sezonie. “Czerwone Diabły” zainaugurują swój sezon w Premier League starciem z Bournemouth.

Doświadczony angielski pomocnik powitał także Paula Pogbe, który w miniony poniedziałek został ogłoszony nowym piłkarzem klubu z Old Trafford i oficjalnie został najdroższym graczem w historii futbolu.

– Niedzielne starcie z Leicester zapewniło nam pozytywny start oraz pozytywne odczucia, dlatego podchodzimy pełni wiary do pierwszego meczu sezonu i każdego kolejnego – mówił Carrick. – Początek rozgrywek zawsze bywa ekscytujący i przeważnie rozmyślasz, co może wydarzyć się w dalszej części sezonu, nie tylko w kolejnych tygodniach, ale także pod koniec sezonu, gdy rozpoczyna się prawdziwa walka o trofea. Chcemy walczyć na wszystkich frontach.

– Koncentrujemy swoją uwagę na celach pod koniec sezonu. Chcemy zapewnić sobie dobrą pozycję wyjściową do walki o tytuł mistrzowski w dalszej części sezonu. Chcemy ponownie poczuć sukces w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Nie ma lepszego uczucia niż to, kiedy wyczuwasz sukces tuż za rogiem i musimy dojść do tego punktu.

– Kwota transferowa jest tylko suchą kwotą. Nie sądzę, by to miało większe znaczenie. Myślę, że głównym celem jest sprowadzenie najlepszych piłkarzy w szeregi zespołu i można zdecydowanie stwierdzić, że zrobiliśmy to tego lata. Wszyscy czterej zawodnicy będą wspaniali dla tego klubu.

– Przybycie Paula jest wielką wiadomością. Cała saga transferowa przedłużała się tygodniami, ale uważam, że to właśnie on sam jest najbardziej podekscytowany, że wszystko zakończyło się pomyślnie i teraz może skupić się na futbolu. Od zawsze powtarzałem, że Man Utd potrzebuje najlepszych piłkarzy, by wzajemnie napędzali się do osiągania sukcesów. Sprowadziliśmy takich graczy w tym oknie transferowym – mówił Anglik.

Dyskusja