Middlesbrough zapytało o dostępność Andreasa Pereiry – sugeruje Jack Gaughan, dziennikarz “Daily Mail”. 20-latek ma być jednym z ośmiu piłkarzy, którzy nie znaleźli się w planach Jose Mourinho na najbliższy sezon.

Paddy McNair i Donald Love dołączyli do Sunderlandu na zasadzie transferu definitywnego, ale United nie chcą stracić Pereiry i zamierzają wysłać go na roczne wypożyczenie. Middlesbrough wyraziło zainteresowanie Brazylijczykiem już pod koniec ubiegłego sezonu.

Pereira wolałby ponoć zostać w klubie i kontynuować treningi w Carrington. Wie, że będzie miał większą szansę na grę w rozgrywkach pucharowych i wierzy, że to właśnie w nich zaimponuje menedżerowi. Mourinho chce jednak, by 20-latek nabrał doświadczenia i miał zapewnioną regularną grę w pierwszym zespole.

Pereira dobrze zaprezentował się w pierwszym sparingu w presezonie. Zaliczył satysfakcjonujący występ przeciwko Wigan i zdobył bramkę na 2:0. Dzięki temu zapewnił sobie miejsce na tournee po Chinach.

– Chcę pokazać menedżerowi, pracownikom klubu i kolegom z zespołu, że mogę być użyteczny w tym sezonie – mówił wtedy Brazylijczyk.

– To dla mnie bardzo ważne. Chcę udowodnić swoją wartość na treningu, więc będę nadal ciężko pracował. Jestem bardzo szczęśliwy, że strzeliłem gola Wigan, to było całkiem niezłe trafienie. Potrafię grać na innych pozycjach i czułem się dobrze w środku pola.

Dyskusja