“Daily Mail”: Andreas Pereira bliski wypożyczenia do Granady

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Andreas Pereira jest bliski dołączenia do hiszpańskiej Granady na zasadzie rocznego wypożyczenia – informuje Joe Bernstein, dziennikarz “Daily Mail”. Wcześniej 20-latek był przymierzany do Middlesbrough.

Brazylijczyk ma niewielkie szanse na regularną grę w Man Utd w przyszłym sezonie, więc Jose Mourinho uznał, że wypożyczenie będzie dla niego najlepszym rozwiązaniem.

Pereira może zostać czwartym graczem “Czerwonych Diabłów”, który opuści klub w tym tygodniu. Wcześniej James Wilson i Cameron Borthwick-Jackson udali się na wypożyczenia, a Tyler Blackett na stałe dołączył do Reading.

Jak dotąd 20-latek zaliczył 14 występów w pierwszym zespole Manchesteru United. Jest też srebrnym medalistą MŚ U-20 z 2015 roku i autorem bramki w przegranym 1:2 z Serbią finale tego turnieju.

W zeszłym sezonie La Liga zajęła 16. miejsce, uzyskując zaledwie 1 pkt więcej niż Rayo Vallecano – najwyżej ulokowany ze spadkowiczów. Tegoroczne rozgrywki zaczęła od remisu 1:1 z Villarrealem.

Innym młodym zawodnikiem Man Utd, który może udać się na wypożyczenie jeszcze w tym oknie transferowym, jest Joel Pereira. 20-letni portugalski bramkarz był podstawowym bramkarzem i niekiedy nawet kapitanem zespołu U-21, który zdobył mistrzostwo Anglii w ubiegłym sezonie. Tego lata uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro i został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju w Toulonie. Przed laty w ten sposób wyróżniono m.in. Hugo Llorisa.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze