Rooney: po mistrzostwach świata w Rosji zakończę karierę reprezentacyjną

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Wayne Rooney zapowiedział, że po zakończeniu najbliższych mistrzostw świata, które odbędą się w 2018 roku w Rosji, zrezygnuje z gry dla reprezentacji Anglii.

Rooney rozmawiał z mediami po raz pierwszy, odkąd Sam Allardyce potwierdził, że 30-latek pozostanie kapitanem angielskiej drużyny narodowej.

– Myślę, że po mundialu w Rosji przyjdzie odpowiedni czas na pożegnanie z reprezentacyjną piłką – powiedział Anglik, który strzelił 53 gole w 115 meczach dla kadry „Synów Albionu”.

– Podjąłem już decyzję – zaznaczył.

– Turniej w Rosji będzie moją ostatnią szansą na odniesienie sukcesu z reprezentacją Anglii, więc spróbuję się cieszyć tymi pozostałymi dwoma latami. Mam nadzieję, że karierę w kadrze narodowej zakończę w dobrym stylu.

Rooney odniósł się także do spekulacji co do pozycji, na której będzie występował w drużynie Sama Allardyce’a. Roy Hodgson ostatnio widział go w roli pomocnika, Jose Mourinho ustawia go zaś jako „dziesiątkę” – tę samą pozycję planuje mu powierzyć Allardyce, co przyznał na wczorajszej konferencji prasowej. 30-latek twierdzi jednak, że nie rozmawiał jeszcze z selekcjonerem na ten temat.

– Oczywiście decyzja należy do selekcjonera – powiedział Rooney. – Prawdę mówiąc nie rozmawialiśmy jeszcze na ten temat, choć to na pewno kwestia kilku dni. Jestem gotowy do gry zarówno w pomocy, jak i na „dziesiątce” czy w ataku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze