Southgate: Rashford może wskoczyć do dorosłej kadry

Błażej Duda
Zmień rozmiar tekstu:

Selekcjoner reprezentacji Anglii do lat 21 Gareth Southgate ocenia, że Marcus Rashford może szybko wrócić do kadry pod przewodnictwem Sama Allardyce’a.

Marcus Rashford ma szansę zadebiutować w kadrze U-21 we wtorkowym meczu kwalifikacji do młodzieżowych mistrzostw Europy przeciwko Norwegii. Młody napastnik ma za sobą występ w pierwszej drużynie na mistrzostwach Europy we Francji, jednak nie został powołany na ostatnie jej spotkania. Gareth Southgate nie ukrywa jednak, że Rashford może szybko do niej powrócić.

– Zawsze oceniamy sytuację na początku każdego miesiąca, więc trudno powiedzieć co może się wydarzyć. Sam miał do dyspozycji czterech doskonałych napastników, ale trudno przewidzieć kontuzje, więc nie planujemy niczego z wyprzedzeniem.

– To pierwszy raz, gdy mamy okazję pracy z Rashfordem. To, co cieszy mnie najbardziej, to jego nastawienie. Mamy grupę, w której łatwo się odnaleźć, ale on sprawia wrażenie, jakby był z nami od dawna. Jego nastawienie było doskonałe.

– Nie rozmawialiśmy o nim z Jose Mourinho tym razem, ale podjęliśmy decyzję z Samem. Trudno powiedzieć, co będzie dalej. Eric Dier i Dele Alli byli z nami we wrześniu, a w listopadzie poszli już dalej. Ten przeskok może być naprawdę szybki.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze