Mourinho: brak Aguero komplikuje nam sprawę

P.W. P.W.
Zmień rozmiar tekstu:

Podczas przedmeczowej konferencji prasowej, Jose Mourinho odpowiedział na szereg pytań dziennikarzy dotyczących Manchesteru City oraz Pepa Guardioli. 

– Jak podchodzę do meczu? Normalnie. Zawodnicy, podobnie jak ja, myślą o meczu, nie o otoczce. Gramy, żeby wygrać tytuł. Kiedy myślisz o tym w ten sposób, wtedy każdy mecz traktujesz tak samo poważnie, bez wyjątku.

Derby

– Zdaję sobie sprawę, co derby znaczą dla wszystkich. Wszędzie miałem do czynienia z meczami derbowymi – w każdym kraju, w wielu miastach. Zawsze staram się panować nad emocjami, dla mnie to po prostu mecz z bardzo dobrym rywalem. Jeżeli chcesz odnieść sukces i wygrać mecz, to musisz być w najwyższej formie.

Menedżer komplementuje rywali

– Odkąd Manchester City przejęli nowi właściciele, stali się bardzo dobrą drużyną. Mają bardzo dobrego menedżera, zawsze mieli świetnych zawodników. Nie zmienili się zbyt wiele odkąd wróciłem do Anglii, bodaj w 2013 roku. Znajdują się wśród kandydatów do tytułu i szanujemy to.

Zlatan Ibrahimović

– Zlatan to fenomenalny zawodnik. Dołączył do nas w wieku 34 lat i ciągle mu mało. Nie chciał chińskich pieniędzy, ani amerykańskich dolarów. Chciał grać w najtrudniejszych warunkach i wygrywać. Nie musimy go motywować do gry, on już taki jest z natury.

Absencja Aguero

– To trochę zmienia sytuację, gdyż teraz będzie nam trudniej. Gdyby Aguero był dostępny, wtedy znalibyśmy ich formację i dynamikę gry. Nie może zagrać, ale posiadają niesamowitą kadrę i mają z czego wybierać. City ma wiele dostępnych opcji.

Na kogo postawi Pep Guardiola?

– Może wystawić Iheanacho, bądź Sterlinga. Może wystawić Silvę jako “fałszywą dziewiątkę”. Nie ma wątpliwości, że dysponują wieloma opcjami. Przygotowując się do meczu musimy przeanalizować każdą sytuację krok po kroku, by zminimalizować nieprzewidywalne czynniki w grze rywala. Teraz będzie nam o to trudniej.

Powody do zadowolenia

– Mamy szczęśliwą, rodzinną grupę zawodników. Jesteśmy razem i dzielimy odpowiedzialność za reprezentowanie klubu z taka historią. Przychodząc do Manchesteru United nie możesz być defensywny w swoich wypowiedziach. Musimy walić prosto z mostu, że naszym celem jest mistrzostwo.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze