Czarna seria trwa. Sromotna porażka z Watfordem

Paweł Smyk

Manchester United wciąż nie potrafi odpowiedzieć na derbową porażkę i przegrywa trzeci mecz z rzędu, tym razem ulegając Watfordowi 1:3. Jedyną bramkę dla gości z Old Trafford ustrzelił Marcus Rashford.

„Czerwone Diabły” zagrały w pierwszej połowie tak źle, że tylko dzięki nieskuteczności Deeneya czy Ighalo mają powód, by wyjść po przerwie na boisko. Już w pierwszym kwadransie z fatalnej komunikacji między Chrisem Smallingiem i Davidem De Geą mógł skorzystać Nigeryjczyk, ale nie trafił w dogodnej sytuacji na pustą bramkę.

W 34. minucie ta sztuka udała się już Etienne Capoue. Na wysokości własnego pola karnego był faulowany Anthony Martial, ale sędzia puścił grę, na czym najlepiej wyszedł Daryl Janmaat, który odnalazł podaniem Francuza w „szesnastce”. Futbolówka jeszcze po nodze De Gei znalazła drogę do siatki.

Manchester United w pierwszej połowie zdołał odpowiedzieć jedynie świetnym uderzeniem z dystansu Paula Pogby, który trafił jednak tylko w poprzeczkę. 2-3 znakomite okazje miał również Zlatan Ibrahimović, ale Szwed zaczyna się powoli przekonywać, że defensywa Premier League nie równa się tej znajomej z ligi francuskiej.

W drugiej połowie podopieczni Jose Mourinho prezentowali się lepiej. W 62. minucie w polu karnym odnalazł się Marcus Rashford, który na raty uderzał na bramkę, ale ostatecznie skutecznie. Gdy wydawało się, że oczekiwane zwycięstwo jest kwestią czasu, tak niespodziewanie to „Szerszenie” odgryzły się jedną efektywną akcją i rezerwowy Juan Zuniga wyprowadził drużynę na ponowne prowadzenie.

W doliczonym już czasie gry Marouane Fellaini sfaulował rywala w polu karnym, a Troy Deeney z jedenastu metrów ustalił wynik spotkania.

Watford FC – Manchester United 3:1 (1:0)

Bramki: Capoue 34′, Zuniga 83′, Deeney 90+3′ – Rashford 62′

Watford: Gomes; Cathcart, Prödl, Britos; Janmaat, Pereyra, Behrami, Capoue, Holebas; Deeney (c), Ighalo.
Ławka rezerwowych: Pantilimon, Zuniga, Kenedy, Watson, Amrabat, Guedioura, Success.

Manchester United: De Gea, Valencia, Smalling, Bailly, Shaw; Pogba, Fellaini, Rashford, Rooney (c), Martial; Ibrahimović.
Ławka rezerwowych: Romero, Blind, Carrick, Herrera, Memphis, Mata, Young.