Oficjalnie: Allardyce opuszcza posadę selekcjonera reprezentacji Anglii

Błażej Duda
Zmień rozmiar tekstu:

Angielska Federacja Piłkarska poinformowała o zakończeniu współpracy z selekcjonerem reprezentacji Anglii, Samem Allardyce’em. Decyzja jest pokłosiem prowokacji dziennikarskiej, która miała skłonić menedżera do wzięcia udziału w nielegalnych działaniach na rynku transferowym.

– Sam Allardyce przyznaje, że popełnił okropny błąd. Nie jest to decyzja, którą podejmujemy łatwo, ale Football Association musi brać pod uwagę szersze interesy piłki nożnej i zachować najwyższe standardy. Pozycja menedżera dorosłej reprezentacji Anglii musi demonstrować siłę przywództwa, szacunek i uczciwość względem tego sportu w każdej sytuacji – głosi oświadczenie FA.

Tym samym Sam Allardyce kończy swoją przygodę z reprezentacją po zaledwie jednym rozegranym meczu, a jego kadencja jest najkrótszą w historii “Trzech Lwów”. Big Sam odchodzi w atmosferze skandalu, po tym jak dziennikarze “The Daily Telegraph” ujawnili nagrania, na których menedżer przyznaje się do nieprawidłowości przy transferze m.in. Ennera Valencii. Napastnik został do prowadzonego przez Allardyce’a West Hamu sprowadzony przy współudziale podmiotów trzecich.

Proceder ten został zakazany w maju 2015 roku, jednak Allardyce w rozmowie z dziennikarzami, podającymi się za azjatyckich inwestorów, przekazał, że może pomóc im w organizowaniu podobnych transakcji, wyceniając swoje doradztwo na 400 tysięcy funtów miesięcznie.

Słowa 61-latka wskazują, że transakcje z udziałem podmiotów trzecich są stale przeprowadzane z obejściem przepisów, co może zapowiadać początek wielkiego dochodzenia antykorupcyjnego w angielskim futbolu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze