Mourinho nie zamierza krytykować zespołu za niewykorzystane szanse

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Jose Mourinho nie ma za złe zawodnikom Manchesteru United za zmarnowania wielu okazji w meczu ze Stoke City, co doprowadziło do rozczarowującego remisu 1:1.

Już na początku meczu Zlatan Ibrahimović nie wykorzystał doskonałej okazji. Niedługo później Paul Pogba nie trafił w bramkę z dogodnej pozycji, a w końcówce spotkania trafił w poprzeczkę po strzale głową. W dodatku Lee Grant, bramkarz Stoke, był w świetnej dyspozycji.

– Nigdy nie krytykuję swoich zawodników za niewykorzystywanie szans – wyjaśnił Mourinho. – Bramkarz Stoke został zawodnikiem meczu i zasłużył na to wyróżnienie. Mieliśmy kilka świetnych okazji i mogliśmy spisać się lepiej, ale nie bywam krytyczny wobec piłkarzy w takich sytuacjach. Mogę ich ganić za ich nastawienie, słaby występ i szkolne błędy, ale nie za postawę pod bramką rywali.

Portugalczyk ucieszył się, że Anthony Martial zdołał wpisać się na listę strzelców. Francuz zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie. W poprzednim strzelił 17 goli.

– On tego potrzebuje – dodał Mourinho. – To był piękny gol. Bardzo dobry pomysł, duża pewność siebie. Dobrze się stało dla niego samego.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze