Reprezentacje: gol i asysta Valencii w meczu z Chile, debiut Lingarda

Jakub Mikuła

Antonio Valencia strzelił gola i zaliczył asystę w wygranym przez Ekwador 3:0 meczu z Chile. W narodowych barwach miało okazję wystąpić również kilku innych zawodników Manchesteru United, w tym Jesse Lingard, dla którego było to pierwsze spotkanie w reprezentacji Anglii.

Valencia najpierw w 19. minucie meczu otworzył wynik rywalizacji płaskim i silnym strzałem w długi róg bramki Chile, a w drugiej połowie asystował Felipe Caicedo przy bramce na 3:0. W międzyczasie do siatki trafił także Cristian Ramirez.

Sergio Romero i Marcos Rojo rozegrali pełne 90 minut w Limie, ale ich Argentyna jedynie zremisowała 2:2 z Peru. Bramki zdobywali Paolo Guerrero i Christian Cueva (z rzutu karnego) dla gospodarzy oraz Ramiro Funes Mori i Gonzalo Higuain dla przyjezdnych.

David de Gea pojawił się w bramce Hiszpanów na wyjazdowy mecz z Włochami, ale jego drużyna również nie zdołała wygrać. Vitolo wykorzystał koszmarny błąd Gianluigiego Buffona i wyprowadził przeważającą w tym meczu Hiszpanię na prowadzenie, ale w końcówce spotkania Daniele De Rossi zamienił rzut karny na bramkę i doprowadził do wyrównania. De Gea nie zdołał wyczuć jego intencji. Ander Herrera i Matteo Darmian cały mecz przesiedzieli na ławce rezerwowych.

W drugiej połowie meczu z Białorusią Daley Blind był kapitanem reprezentacji Holandii. Przejął opaskę od Wesleya Sneijdera, który zszedł z boiska w przerwie. Grał na lewej stronie obrony, a jego drużyna odniosła pewne zwycięstwo 4:1. Memphis Depay nie podniósł się z ławki rezerwowych.

Francja nie najlepiej rozpoczęła mecz z Bułgarią, ale zdołała wygrać 4:1. Paul Pogba rozegrał pełne 90 minut, a Anthony Martial spędził cały mecz w roli rezerwowego.

Marouane Fellaini rozegrał mecz z Bośnią i Hercegowiną w pełnym wymiarze czasowym. Jego zadaniem było pilnowanie Miralema Pjanicia. Belgia bez większych problemów zwyciężyła 4:0.

Dean Henderson, aktualnie przebywający na wypożyczeniu do Grimsby Town, strzegł bramki Anglii U-20 w spotkaniu z Niemcami. Anglicy wygrali 3:1. Axel Tuanzebe rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.

Anglia wygrała tylko 2:0 z Maltą i prawdopodobnie wolałaby zapomnieć o tym meczu. Przeciwnie Jesse Lingard, który w tym meczu zadebiutował w narodowych barwach. Na boisku pojawili się również Wayne Rooney i Marcus Rashford, który wszedł z ławki rezerwowych. Z kolei Chris Smalling całe spotkanie spędził jako zmiennik.

Eric Bailly rozegrał pełne 90 minut w barwach Wybrzeża Kości Słoniowej. “Słonie” pokonały u siebie Mali w stosunku 3:1.