Oficjalnie: Sam Johnstone przedłużył kontrakt z Manchesterem United

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Sam Johnstone podpisał nowy kontrakt z Manchesterem United, który zwiąże go z klubem do końca czerwca 2018 roku – poinformowano w oficjalnym komunikacie. W porozumieniu zawarto opcję przedłużenia umowy o rok.

23-latek jest wychowankiem zespołu i absolwentem klubowej Akademii. Do Manchesteru United dołączył w wieku 10 lat, a przed awansem do pierwszego zespołu reprezentował klub na wszystkich szczeblach juniorskich.

– Cieszę się, że podpisałem nową umowę – powiedział. – Jestem w klubie, odkąd skończyłem 10 lat. Tutaj dorastałem. Minęło 13 lat, a mnie spodobała się każda chwila spędzona w tym miejscu. Codziennie trenuję z bramkarzami światowej klasy i zamierzam wykorzystać to doświadczenie, by ruszyć do przodu i pokazać menedżerowi, co potrafię.

– Sam to bramkarz z dużym potencjałem – dodał Jose Mourinho. – To bardzo profesjonalnie nastawiony młody człowiek ze świetnym nastawieniem do piłki. Nawet w krótkim okresie spędzonym przeze mnie w klubie wykazał duży progres. Cieszę się, że związał się na dłużej z Manchesterem United.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze