Romero: wysoka stawka w meczu przeciwko City

Adriana Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Sergio Romero powiedział, że będzie gotowy, jeśli zostanie wybrany do pierwszej jedenastki na środowy mecz z Manchesterem City. Przyznał również, że w grę wchodzi tylko wygrana.

Podopieczni Jose Mourinho mają za sobą rozczarowującą porażkę na Stamford Bridge, a Manchester City nie wygrał żadnego z swoich ostatnich pięciu spotkań. Środowy mecz będzie ważny dla obu drużyn.

Romero stwierdził, że derby w rywalizacji pucharowej to spotkanie, które chcesz wygrać – Za każdym razem kiedy występujesz przeciwko swoim największym rywalom bądź grasz w derbach, wiesz , że to ważne spotkanie, bo to zawsze mecz o wysoką stawkę. Pragnienie, ambicja i wiara nie pozwala nam myśleć, że przegrana wchodzi w grę w jakimkolwiek spotkaniu, jednak to przekonanie jest jeszcze bardziej obecne w tego typu spotkaniach.

– Każdy musi być skupiony, bo te mecze po prostu musimy wygrywać. To są wyjątkowe spotkania, w którym mimo odniesionej kontuzji, wciąż masz ochotę grać. W tych meczach musisz zagrać dobrze i po prostu wygrać.

– Wiemy również, że jesteśmy w trakcie rozwoju. Po raz pierwszy wystąpiłem przeciwko Northampton i wiem, że jestem wstanie wystąpić w każdym meczu, do którego powoła mnie menedżer. Ja i moi koledzy z drużyny musimy wciąż się rozwijać i udoskonalać, byśmy poczuli się lepiej i solidniej jako drużyna.

To Manchester City w poprzednim sezonie wygrał Puchar Ligi Angielskiej. Pokonał Liverpool na Wembley po rzutach karnych. Kolega Romero z reprezentacji Argentyny, bramkarz Willy Caballero, został gwiazdą meczu po tym, jak wybronił trzy rzuty karne.

Argentyńczyk przyznał, że odegranie decydującej roli w zespole jako bramkarz w meczu finałowym o puchar jest jego pragnieniem, ale zaznaczył, że wystarczy mu i będzie szczęśliwy jeśli drużyna awansuje.

– Wiemy, że rzuty karne potrafią być loterią, liczy się nie tylko forma bramkarza, ale wykonanie karnego przez przeciwnika, które może okazać się dobrym strzałem bądź klęską. Czasem masz dni, kiedy wszystko idzie po twojej myśli i jesteś w świetnie formie, tak jak to jemu się przytrafiło.

– Jedyne co teraz bym chciał to znaleźć się na boisku i być wstanie pomóc moim kolegom z drużyny. Jeśli by się tak zdarzyło, byłbym bardzo zadowolony, jednak jeśli nic takiego nie nastąpi to najważniejsze dla mnie jest bycie częścią drużyny i robienie co do mnie należy byśmy mogli osiągać dobre wyniki.

– Obecnie moim zadaniem jest bycie rezerwowym i staram się pomagać reszcie z całych sił, ale to naturalne, że chciałbym grać i być ważniejszą częścią drużyny.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze