LE: porażka w Stambule, honorowe trafienie Rooneya

Paweł Smyk

Manchester United fatalnie zaprezentował się w stolicy Turcji, przegrywając z Fenerbahce 1:2 i osunął się tym samym na trzecią pozycję w grupie A Ligi Europy. Jedyną bramkę dla „Czerwonych Diabłów” ustrzelił Wayne Rooney.

Podopieczni Jose Mourinho zostali zaskoczeni już na samym starciu przeprawy, tracąc bramkę już w 1. minucie. Moussa Sow otrzymał piłkę po dośrodkowaniu w polu karnym i w niespodziewany sposób uderzył natychmiast, bez przyjęcia, przewrotką, kompletnie szokując Davida De Geę i wszystkich zebranych na stadionie.

Goście z Old Trafford bardzo szybko się obudzili i często przebywali na połowie gospodarzy, ale nijak nie miało to przyłożenia na groźne sytuacje bramkowe. Swoją szansę miał Wayne Rooney, ale po świetnym podaniu od Anthony’ego Martiala kapitan zespołu fatalnie przyjął sobie piłkę w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

I gdy wydawało się, że po wejściu Juana Maty na początku drugiej połowy pobudzi w końcu na dobre działania ofensywne drużyny z Manchesteru, tak w 56. minucie znów zaatakowali rywale. Jeremain Lens znakomicie przymierzył z rzutu wolnego, a zaskoczony w bramce David De Gea nawet nie drgnął.

Podobnie bez wyrazu wyglądały ostatnie 30 minut gry. Podopieczni Jose Mourinho niemalże nie stwarzali sytuacji bramkowych, a w przekroju całego spotkania oddali zaledwie dwa uderzenia celne. Miłym akcentem była jedynie akcja z 89. minuty, kiedy to Wayne Rooney fantastycznie strzelił z dystansu zaliczając honorową bramkę.

Fenerbahce SK – Manchester United 2:1 (1:0)
Bramki: Sow 2′, Lens 59′ – Rooney 89′

Żółte kartki: Demirel, Potuk, Skrtel, Sener, Souza – Schneiderlin, Herrera, Mata.

Fenerbahce: Demirel – Sener, Kjaer, Skrtel, Kaldirim – Souza, Potuk (Neustädter 82′), Topal – Lens, Volkan Sen (Emenike 68′), Sow (Koybasi 86′).
Niewykorzystane zmiany: Fabiano, Ucan, Stoch, Van Persie.

Man Utd: De Gea – Darmian, Blind, Rojo, Shaw – Schneiderlin (Mata 46′), Herrera – Rashford (Mchitarjan 61′), Pogba (Ibrahimović 30′), Martial – Rooney.
Niewykorzystane zmiany: Romero, Jones, Fellaini, Young.