Martial bez powołania do kadry Francji

Błażej Duda
Zmień rozmiar tekstu:

Selekcjoner reprezentacji Francji Didier Deschamps ponownie pominął Anthony’ego Martiala przy wyborze zawodników na mecze ze Szwecją i Wybrzeżem Kości Słoniowej.

Anthony Martial nie znalazł się w pierwotnej kadrze na najbliższe zgrupowanie Francuzów i nie znalazł uznania w oczach selekcjonera również gdy z kadry musiał zostać wycofany Kingsley Coman. Skrzydłowy, z którym Martial rywalizował o miejsce w składzie podczas mistrzostw Europy, z powodu kontuzji nie będzie mógł uczestniczyć w najbliższych spotkaniach, a na jego miejsce został powołany Thomas Lemar.

20-letni zawodnik Monaco zdobył trzy bramki w ośmiu meczach w tym sezonie, ale nigdy wcześniej nie zyskał powołania do pierwszej reprezentacji.

– Ustalanie składu zawsze jest trudne – wyjaśniał Deschamps swoją decyzję, gdy pierwszy raz ogłaszał kadrę na najbliższe zgrupowanie. – Trener klubowy Martiala oczekuje od niego więcej, co zostało mu przekazane na ostatnim spotkaniu. Nie zapomniałem, co potrafi, ale to do niego należy podwojenie wysiłków w poszukiwaniu formy. Nie gra aktualnie na takim poziomie, na jakim powinien.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze