Reprezentacje: dwa gole Depaya, kolejne trafienie Pogby, debiut Herrery

Jakub Mikuła

Memphis Depay strzelił 2 gole w meczu reprezentacji Holandii z Luksemburgiem. W narodowych barwach miało okazję wystąpić również kilku innych zawodników Manchesteru United, w tym Ander Herrera, dla którego było to pierwsze spotkanie w reprezentacji Hiszpanii.

10 listopada (w czwartek) Daley Blind i Memphis Depay wzięli udział w zremisowanym 1:1 spotkaniu towarzyskim z Belgią. Blind zagrał cały mecz, a Depay pojawił się na boisku w 67. minucie. Lepiej poradzili sobie 3 dni później w spotkaniu z Luksemburgiem. Blind ponownie rozegrał 90 minut, ale tym razem pełnił funkcję kapitana i zaliczył asystę przy jednym z goli Depaya. Memphis został wprowadzony w przerwie i zdobył dwie bramki, dzięki którym Holendrzy wygrali 3:1.

Był to 42. mecz Blinda w reprezentacji Holandii, dzięki czemu wyrównał osiągnięcie swojego ojca, obecnie selekcjonera kadry “Oranje”. Depay z kolei został pierwszym holenderskim zawodnikiem Man Utd, który strzelił 2 gole w jednym meczu reprezentacji jako zmiennik, od czasów Ruuda van Nistelrooya, który dokonał tego w 2001 roku.

Wayne Rooney rozegrał cały mecz i był kapitanem reprezentacji Anglii w wygranym 3:0 meczu ze Szkocją. W sparingu z Hiszpanią nie wystąpił, gdyż doznał drobnego urazu kolana i został zwolniony do domu we wcześniejszym terminie. Jesse Lingard spotkanie ze Szkocją przesiedział na ławce, ale w sparingu z Hiszpanią wybiegł w pierwszym składzie i zagrał cały mecz. Z kolei Marcus Rashford pojawił się w 67. minucie meczu z mistrzami Europy sprzed 4 lat.

Sergio Romero puścił 3 bramki w przegranym 0:3 meczu na szczycie eliminacji do MŚ w strefie CONMEBOL z Brazylią. “Albicelestes” dużo lepiej poradzili sobie w kolejnym spotkaniu, gdy wygrali 3:0 z Kolumbią. Romero ponownie rozegrał całe spotkanie. Marcos Rojo tym razem nie otrzymał powołania.

Henrich Mchitarjan wrócił do reprezentacji Armenii i był jej kapitanem w wygranym 3:2 meczu z Czarnogórą, który miał duże znaczenie dla układu grupy. Ormianie przegrywali do przerwy 0:2, ale dzięki świetnej postawie w drugiej połowie zdołali odwrócić losy meczu.

Paul Pogba zakończył drugą przerwę reprezentacyjną z rzędu z trafieniem dla reprezentacji Francji. Tym razem pokonał bramkarza Szwecji, a “Trójkolorowi” zwyciężyli 2:1 w meczu na szczycie swojej grupy eliminacyjnej. W późniejszym sparingu z Wybrzeżem Kości Słoniowej (0:0) zagrał 45 minut i został zmieniony w przerwie. Anthony Martial i Morgan Schneiderlin nie otrzymali powołania.

Matteo Darmian nie pojawił się na boisku w wygranym przez Włochów 4:0 wyjazdowym meczu eliminacyjnym z Liechtensteinem, ale wystąpił w wyjściowym składzie w zakończonym bezbramkowym remisem sparingu z Niemcami. Zagrał na lewym wahadle i pozostał na boisku przez cały mecz.

David de Gea zachował czyste konto w meczu eliminacyjnym przeciwko Macedonii. Hiszpanie pewnie wygrali 4:0 i utrzymali pozycję lidera grupy. 26-latek nie wystąpił jednak w spotkaniu towarzyskim z Anglią. Między słupkami stanął Pepe Reina, który nie został zmieniony przez nikogo. Na Wembley zadebiutował za to Ander Herrera, który pojawił się na boisku w 57. minucie. Juan Mata zagrał w pierwszej połowie meczu z Anglią, a przeciwko Macedonii podobnie jak Herrera spędził 90 minut na ławce rezerwowych.

W narodowych barwach mieli okazję wystąpić również juniorzy Manchesteru United. Bramkarz Dean Henderson i środkowy obrońca Axel Tuanzebe wzięli udział w meczu reprezentacji Anglii U-20, która 9 listopada rozbiła rówieśników z Nigerii 8:1. Z kolei środkowy obrońca Ro-Shaun Williams zaliczył debiut w reprezentacji Anglii do lat 19. Zagrał 90 minut w wygranym 2:0 spotkaniu z Luksemburgiem.