Mourinho: Mchitarjan wystąpi w meczu z Feyenoordem

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Jose Mourinho potwierdził, że Henrich Mchitarjan pojawi się na boisku w czwartkowym meczu Ligi Europy przeciwko Feyenoordowi na Old Trafford.

Reprezentant Armenii zaliczył jak dotąd jedynie 6 występów w Man Utd we wszystkich rozgrywkach. Za jego nieobecnością stały zarówno drobne urazy, jak i przekonanie menedżera co do tego, że były zawodnik Borussii Dortmund nie jest jeszcze gotowy stawić czoła rygorom angielskiego futbolu.

Gdy „Czerwone Diabły” zremisowały z Arsenalem, Mchitarjan ponownie obejrzał mecz z wysokości trybun. Tym razem jednak Mourinho obiecał mu szansę gry.

Zapytany przez dziennikarzy, czy Ormianin jest bliższy powrotu na boisko, menedżer odpowiedział:

– Tak. Powiedziałem mu dziś [w sobotę], że zagra z Feyenoordem. Stara się. Oczywiście nie jest zadowolony ze swojej sytuacji, ale wykorzystuje swoją frustrację w odpowiedni sposób: nie narzeka, ciężko pracuje i próbuje się dostosować.

– Powiedziałem mu, że to nie był mecz dla niego, bo nie sądzę, że 10 czy 20 minut z ławki było tym, czego potrzebuje. Powiedziałem, że powinien zagrać dobry mecz – taki, który rozpocznie od początku lub w którym wejdzie na drugą połowę. Potrzebuje zdjęcia z niego presji i lepszych warunków do zaprezentowania swoich możliwości.

Manchester United spróbuje się zrewanżować liderom Eredivisie za porażkę 0:1 na De Kuip w pierwszej kolejce zmagań grupowych. „Czerwone Diabły” znajdują się obecnie na 3. miejscu w Grupie A, a do przewodzących stawce Fenerbahce tracą 1 punkt.

Poza tym, Man Utd zostanie do rozegrania jeszcze wyjazdowy mecz z Zorią Ługańsk, który odbędzie się w grudniu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze