Dwaj kibice spędzili noc w toalecie na Old Trafford, by obejrzeć mecz z Arsenalem

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Dwaj kibice ukryli się w toaletach na Old Trafford i spędzili tam noc, by obejrzeć sobotnie spotkanie z Arsenalem – donoszą dziennikarze m.in. BBC i „Telegraph”.

Obaj fani uczestniczyli w piątkowym zwiedzaniu stadionu, ale zdołali odłączyć się od grupy i niezauważeni skryć się w pobliskiej ubikacji. Zostali znalezieni dopiero w sobotę podczas rutynowego przeszukania stadionu przez ochronę. Przekazano ich lokalnej policji, która jednak postanowiła ich nie aresztować.

Władze Manchesteru United uspokajają, że z uczestnictwem tych dwóch osób w meczu z Arsenalem nie wiązało się żadne ryzyko – przed wejściem na stadion zostali przeszukani z użyciem wykrywacza metali pod kątem posiadania niebezpiecznych przedmiotów.

– Rozumiemy, że ludzie są w stanie zrobić wiele, by obejrzeć mecz na Old Trafford, ale ci dwaj mężczyźni posunęli się za daleko – powiedział rzecznik klubu. – Zostali jednak przeszukani przed wejściem na stadion, więc jesteśmy pewni, że nie stanowili żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa innych kibiców.

Jak zauważył Mike Keegan na łamach „Daily Mail”, obaj zainteresowani zamieścili na YouTube blisko 20-minutowy film przedstawiający kulisy ich ekspedycji. Inny zamieszczony przez nich film wyjawia, że to nie pierwszy raz, gdy próbowali zrobić coś takiego – 11 listopada b.r. planowali w identyczny sposób dostać się na mecz na Emirates Stadium, ale zostali przyłapani przez ochronę i wyrzuceni ze stadionu.

Toalety na Old Trafford nie po raz pierwszy zostały świadkami niecodziennych wydarzeń – pół roku temu przełożono ligowy mecz z Bournemouth, gdy w jednej z ubikacji znaleziono podejrzany pakunek, który później okazał się być materiałem ćwiczebnym pozostawionym tam przez przypadek kilka dni wcześniej podczas ćwiczeń firmy ochroniarskiej.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze