Van Bronckhorst: Man Utd będzie zdeterminowany, by wygrać

Jean Adriana Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Menedżer Feyenoordu Giovanni van Bronckhorst przyznał, że spodziewa się, że „Czerwone Diabły” będą zmotywowane, by wygrać czwartkowy mecz w Lidze Europy.

Van Bronckhorst przyznał, że zwycięstwo nad Manchesterem United 1:0 we wrześniu dało jego zespołowi poczucie pewności siebie, jednak stwierdził, że „Czerwone Diabły” będą miały większą motywację, by wygrać.

– Na stadionie De Kuip zobaczyliśmy, że jest możliwe osiągnięcie dobrego rezultatu przeciwko Manchesterowi United. Teraz ich podejście będzie inne niż wtedy, bo United musi wygrać. To sprawi, że ten mecz będzie zupełnie inny od tego w Rotterdamie.

Karim El Ahmadi, Terence Kongolo i Eric Botteghin nie wystąpią w meczu na Old Trafford. Ahmadi i Kongolo są kontuzjowani, a Botteghin jest zawieszony. Van Bronckhorst jednak zmotywował swoich zawodników, by dostosowali się do poziomu piłkarzy „Czerwonych Diabłów” i powołał się na swoje doświadczenie, kiedy grał na Old Trafford występując w koszulce „Kanonierów”.

– Głównie brakuje nam zawodników na środku defensywy, trzech z pięciu, którzy grają na tych pozycjach, nie mogą zagrać – mówił szkoleniowiec Feyenoordu. – Grałem na Old Trafford kilka razy i wiem, że panuje tam fantastyczna atmosfera. To są te niezwykłe mecze. To dopiero czwarty raz, kiedy Feyenoord gra przeciwko United w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Dla moich zawodników to jest mecz, w którym mogą wystąpić przeciwko świetnym czołowym zawodnikom.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze