Mourinho zadowolony i z wyniku, i z występu zespołu

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Po meczu z Feyenoordem Jose Mourinho przyznał, że jest zadowolony zarówno z wyniku, jak i występu zespołu. Manchester United rozbił drużynę lidera Eredivisie 4:0 i awansował na 2. miejsce w Grupie A.

Ogólne odczucia

– Tak, jestem szczęśliwy. Był występ i był wynik. Przed meczem mówiłem, że dobry występ bez dobrego wyniku nie jest dobry, ale daje nadzieje na przyszłość. Zły występ z dobrym wynikiem daje szczęśliwe chwile, ale to tylko chwila triumfu – nie jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Tym razem ponownie zagraliśmy bardzo dobrze, ale zdobyliśmy bramki. To dla nas ważne, bo zawsze uważaliśmy, że zamierzamy osiągnąć sukces w Lidze Europy. Byliśmy w sytuacji, w której potrzebowaliśmy 4 pkt do awansu z grupy, a teraz do zdobycia został nam już tylko 1.

Europejski rekord Rooneya

– Nie wiedziałem o tym rekordzie. Ważniejsze od niego są 3 punkty, których potrzebowaliśmy i dobry występ zespołu, ale myślę, że to zawsze piękna chwila, gdy pisze się historię. To wyjątkowe detale w karierze piłkarza i pod tym względem jest to fantastyczna sprawa dla Wayne’a.

Powrót Mchitarjana

– Kibice ciepło go odebrali, bo zasłużył na to bardzo dobrą grą. Zawsze się poprawiał, poprawiał, poprawiał, poprawiał, aż robił się naprawdę zmęczony. Czułem, że to był właściwy moment na zmianę i zdjęcie go z boiska po bardzo dobrym występie. Potrzebował takiego występu, by zwiększyć swoją pewność siebie. Teraz będzie kontynuował swoją adaptację i spróbuje przenieść taką formę na Premier League, która jest rozgrywkami stawiającymi przed piłkarzami innego typu trudności.

Problem wyboru

– Wolę, gdy mam problem z wyborem jedenastki. Gdy Jones, Rojo, Smalling i Bailly byli kontuzjowani, miałem naprawdę duże kłopoty, więc problemy nadmiaru to dobre problemy.

2 mecze z West Hamem w 4 dni

– Szczerze mówiąc nie podoba mi się ta sytuacja, nigdy mi się nie podobała. Coś takiego zdarzyło mi się jednak wielokrotnie i nie sądzę, by to było coś dobrego. Musimy jednak zapomnieć o tym drugim spotkaniu i skupić się tylko na pierwszym meczu. Wszystko krok po kroku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze